Dlaczego warto startować w zawodach?

Krótki wpis dla osób, które biegają, ale nie chcą z jakichś powodów wystartować w zawodach. Może boją się, że wszyscy zobaczą jak biegamy? Że ośmieszymy się, nie dorównamy innym? Mam nadzieję, że poniższym wpiem zachęcę Was do zawodów.

1. Motywacja do treningów

Nic bardziej nie motywuje do treningów niż zawody. Kiedy wystartujemy w jakimś biegu, mamy motywację do poprawienia czasu. Dlatego po zawodach, zwłaszcza tych nieudanych, mamy większą motywację do systematyczności w treningach, aby następnym razem się poprawić.

18492503_1555736907784324_1464588831_n

2. Zawody to najlepszy trening

Bardzo często wielu zawodników mówi, że traktuje dane zawody treningowo. To wcale nie żart. Samemu bardzo ciężko nam osiągnąć takie czasy, jakie możemy osiągnąć w czasie zawodów. Dzieje się tak dlatego, że tłum motywuje nas do szybszego biegania. Dlatego warto wystartować czasem w mniej ważnych zawodach, aby zrobić mocny trening.

img_2445.jpg

3. Poznanie nowych znajomych

Na zawodach poznajemy mnóstwo osób z podobną pasją do nas. Może to być początek nowej znajomości, przyjaźni, a nawet miłości 😉

img_4849.jpg

4. Medal i koszulka finishera

Dla każdego początkującego (i nie tylko) biegacza medal to fajna sprawa. Jest to pamiątka, która przypomina nam o wysiłku i przygodzie którą przeżyliśmy, aby go zdobyć.

img_4844.jpg

5.  Niezapomniane wrażenia

Oczywiście wiele osób uważa, że najlepszym odstresowaniem jest pobiegać w samotności, ale uwierzcie mi, często kiedy startujemy w zawodach w utoczeniu uśmiechniętych osób to właśnie wtedy możemy się odstresować i zapomnieć o problemach.

img_2057.jpg

Jeśli spodobał Wam się nasz wpis i przekonaliśmy Was do biegania to śledźcie naszą stronę już wkrótce kalendarz z ciekawymi biegami 😉

Dodaj komentarz