Najszybsze buty biegowe w 2024

Dziś tekst trochę inny niż zwykle. Napisałem parę słów, o najszybszych butach w 2024. Niektóre buty miały już swoją premierę, niektóre dopiero będą miały, szukałem różnych przecieków, i myślę, że zebrałem trochę ciekawostek o najszybszych butach z różnych stajni 😉 Jeśli dany but mierzyłem, to pozwoliłem się podzielić swoją opinią 😉

Nike Alphafly 3

Zacznę od butów, które swoją premierę miały na początku stycznia i sprzedały się w parę godzin. Jest to kolorystyka prototypowa limitowana. W większej ilości i nowej kolorystyce  buty, będą dostępne w marcu. To właśnie w tych butach Kiptum poprawi rekord Świata i w nich przystąpił do złamania 2h godzin w Amsterdamie. Jeśli tego dokona, to hype na te buty będzie jeszcze większy.

Buty są poprawione względem poprzednika. Alphafly 3 wyglądają na bardziej dynamiczne. Dalej mają poduszki pod stopą, które w moim odczuciu poprawiają wybicie (mam doświadczenie z poduszkami względem butów tempo). Względem poprzednika na pewno są lżejsze i przez szerszą płytkę powinny być bardziej stabilne.

Warto wspomnieć, że Nike ma również buty Vaporfly 3, które są trochę innymi butami niż Alphafly, ale również bardzo szybkimi i wiele osób uważa, że to one są najlepsze.

Super Shoes' Will Thrive in 2024 — How Running Brands Will Capitalize – Footwear News

Adidas Adizero Adios Pro Evo 1 / Adidas Adios Pro 4

Adidas w zeszłym przed maratonem w Berlinie wprowadził nowe buty – adidas Adizero Adios Pro Evo 1. But waży tylko 138g. To własnie w nich pobito rekord świata kobiet. Były sprzedawane w dwóch turach limitowanych. Kosztowały 2299zł. Z minusów jest to, że starczyły na jeden maraton. Dlatego głównie są one dla zawodowców, którym zależy na biegu życia.

Na razie dla amatorów lepszym wyborem będą adios pro 3, które są bardzo częstym wyborem biegaczy na różnym poziomie. Na plus na pewno przy tym butach jest jego dłuższa żywotność względem innych topowch butów. W czerwcu natomiast według nieoficjalnych przecieków możemy spodziewać się adios pro 4.

adidas Adizero Adios Pro Evo 1 - Bialy | adidas Poland

 

Fast-R Nitro Elite 2

Buty, które sprawią, że naprawdę wyróżnimy się tłumu. Puma wróciła do produkcji szybkich butów. Mierzyłem wersję 1 tego buta i naprawdę miałem bardzo dobre odczucia. Ma bardzo cieniutką cholewkę i jest bardzo dynamiczny. Zdecydowanie wyróżnia się kształtem. Wersja 1 według mnie była dość delikatna, jednak na zdjęciach wersji nr. 2 widzę, że wygląda inaczej i powinien być bardziej wytrzymały.  Z ciekawostek biega w nim Mistrzyni Europy Aleksandra Lisowska.

Make Your Fast, Faster Than Ever With Puma Fast-R 2 Nitro™ Elite | Fitness Magazine

 

Buty, które premierę będą w lutym. Jednak już trochę o nim wiemy. Mają nową piankę, bardziej twardą, a płytka karbonowa będzie cieńsza. Ma to spowodować, że będzie bardziej dynamiczny. Po kształcie widzę, że powinien być także bardzo stabilny. Myślę, że mogą to być naprawdę fajne buty. Na pewno chętnie go przymierzę. Poprzednia wersja v3 przy mierzeniu miałem bardzo fajne odczucia, jedynie cholewka kuła mnie trochę w kostkę i czułem trochę brak stabilności. Bardzo chwalę sobie buty New Balance FuelCell SuperComp Trainer, które kupiłem pod kątem IM w Malborku i byłem bardzo zadowolony.

Buty do biegania New Balance FuelCell SuperComp Elite v4 - Top4Running.pl

 

 

BUTY HOKA ROCKET X 2

Hoka w zeszłym roku wprowadziła buty BUTY HOKA ROCKET X 2. Które, co ciekawe są bardzo często wybierane  wśród triathlonistów. Szukałem czy coś planują na 2024, ale nie mogę znaleźć informacji, choć możliwe, że zostaną wprowadzone buty, które miała na sobie Daniela Ryf, na zeszłorocznych Hawajach Cielo X. Był to jakiś prototyp. Jednak buty Hoka Rocket x2 na pewno nie odstają od najlepszych, i myślę, że mogą być świetne dla osób, które biegają bardziej z pięty. Dodatkowo czuć w nim dużą stabilność. Biegałem w nich co prawda tylko w po sklepie, ale miałem bardzo fajne odczucia.

HOKA buty biegowe Rocket X 2 365sportu

On Cloudboom Echo 3

O butach On mogę powiedzieć, że na pewno jest to szwajcarska precyzja. Biegałem kiedyś testowo  tydzień w Monsterach i zrobiły na mnie na super wrażenie. Buty te są pięknie wykonane, zszyte. Cloudboom echo 3, pojawił się w sprzedaży w połowie tamtego roku i na pewno będzie popularny w tym roku. Z tego, co wyczytałem cechuje go stabilność i może być świetny dla osób z wąską nogą. Jednak wpadła mi wizualizacja modelu numer 4. Wygląda podobnie jak 3, więc pewnie poprawione są detale. Możliwe, że w tych butach Kristian Blumenfelt będzie bronił tytułu Mistrza Olimpijskiego

Asics’ Metaspeed Sky 3 Paris

Asics jako sponsor Igrzysk Olimpijskich na pewno zaprezentuje nowe buty, co wiadomo z przecieków, które znalazłem na Instagramie. Wyglądają bardzo podobnie jak poprzednie Metespeed Sky, wydaje się, że mają grubszą piankę. Asics swoje buty prototypowe robi całe białe albo całe czarne, aby zamaskować nowy model, co jest ciekawe. Ostatecznie buty pewnie będzie kolorowe 😉

ASICS Metaspeed Sky 3 via @run_ix Instagram : r/RunningShoeGeeks

 

Dodaj komentarz