Danie na wynos – sałatka z rukolą

Bardzo często mamy problem z jedzeniem poza domem. Chcemy zjeść tanio i zdrowo. Niestety z oferowanych propozycji wybieramy tę pierwszą opcję, która jest raczej niezdrowa. Aby rozwiązać problem, możemy przygotować posiłek w domu i zabrać go ze sobą do pracy, szkoły, czy na uczelnię. Tu pojawia się kolejny kłopot, gdyż zazwyczaj nie mamy rano czasu na zrobienie sobie jakiegokolwiek posiłku. W tym poście zaprezentujemy ciekawy przepis, którego wykonanie zajmie nam dosłownie chwilę.

Jak znaleźć czas na przygotowanie dania na wynos?

Jeśli chodzi o przygotowanie jedzenia, warto zająć się tym  dzień wcześniej wieczorem. Dzięki temu, idziemy spać ze spokojem, że na pewno następnego dnia będziemy cieszyć się dobrym “jedzonkiem”. Jeśli wolimy zrobić nasz posiłek rano, to również sobie poradzimy, ponieważ poniższe danie zajmnie mniej niż 5 minut. Ważne jest, aby przy dłuższych czynnościach, takich jak gotowanie, zająć się również innymi rzeczami.

Składniki potrzebne do sałatki:

– 1  woreczek kaszy gryczanej

– 2 pomidory

– 2 garści rukoli

– kawałek sera (camembert, mozzarella, feta)

– 2 łyżki oliwy

– 2 łyżeczki soku z cytryny

– przyprawy ( według uznania)

 

 

Przygotowanie

Sałatkę zaczynamy od zagotowania wody i wrzucenia kaszy gryczanej. W tym czasie płuczemy rukolę oraz kroimy pomidory i ser w kostkę. Następnie mieszamy ugotowaną kaszę z resztą składników. Następnie dodajemy oliwę, sok z cytryny i przyprawy (my dodaliśmy pieprz ziołowy, bazylię i sól. Następnie przekłądamy sałatkę do plastikowego pojemnika i możemy ruszać w drogę 🙂 mamy broń do walki z głodem 🙂

plik_007

Dodaj komentarz