Ludzie sukcesu uprawiający sport

Ludzie sukcesu uprawiający sport

Coraz więcej osób ze świata biznesu zaznacza, że jedną z ważniejszych rzeczy w ich życiu, która sprawia, że osiągnęli sukces, jest sport. Pasja ta jest bardzo podobna do biznesu.

W obu przypadkach trzeba ułożyć sobie plan działań, często opuścić strefę komfortu, należy wyznaczyć sobie cel i do niego dążyć. Ponadto, sport pozwala się odstresować, poprawić sobie humor, zbudować lepszą sylwetkę. Chce stawać się coraz lepszy w tym, co robi i nie zaczyna brakować mu wytrwałości, gdy napotka problemy czy będą czekały go wyzwania. Utrzymywanie dobrej kondycji pozwala być odświeżonym i uważnym w tym wymagającym czasie. Zastrzyk endorfin sprawi, że poprawi się nasz nastrój. Ostatnie badania pokazują, że 76 proc. ludzi sukcesu codziennie na sport poświęca co najmniej 30 minut lub więcej.

Dodatkowo, moda w biznesie się zmienia i ostatnio znalazłem tekst mówiący o tym, że coraz częściej w czasie biznesowych rozmów nie pije się wódki, a rozmawia się o nowych butach do biegania bądź sportowym zegarku 😉

Robert Gryń CEO Codewise

Robert Gryń, czyli najmłodszy twórca własnej firmy wśród najbogatszych Polaków. Kiedy nie pracuje, wiedzie aktywny tryb życia, pływając pośród delfinów, zjeżdżając na nartach po dzikich zboczach, jeżdżąc na rowerze lub trenując różne sztuki walki. Najważniejsze jest to, że stara się wszczepić wśród swoich pracowników zdrowy tryb życia. W siedzibie firmy jest siłownia, z której pracownicy mogą korzystać w trakcie pracy. Obecnie Robert Gryń zaczął trenować triathlon. Ukończył dystans Ironman 70.3 w Gdyni, a jesienią wystartuje na pełnym dystansie Ironman.

18722820_1573039522740152_378970833114103808_n

Richard Branson CEO Virgin Group

Branson ma różne brawurowe zainteresowania, ale wszędzie podkreśla, że ważny jest dla niego sport. Mieszkając na prywatnej wyspie, ma doskonałe warunki do uprawiania kitesurfingu. Jak możemy przeczytać w jego książce , właśnie od tej dyscypliny zaczyna swój dzień. Dodatkowo, miliarder przebiegł w swoim życiu maraton.

bransonkitesurfer

Tim Cook CEO Apple 

Tim Cook jest entuzjastą zdrowego trybu życia – codziennie o 5:30 rano, tuż po sprawdzeniu poczty elektronicznej, udaje się na siłownię.

tim-cook-gym

Anna Wintour CEO Vogue

Tenis to ulubiony sport Anny Wintour. Gra 3 razy w tygodniu, a każdy dzień rozpoczyna od krótkiej rozgrywki o 5 rano przed pracą. Jest również regularną bywalczynią US Open, Wimbledonu oraz French Open, a jej ulubionym graczem jest Roger Federer.

cf4a141f584103e150c1443989e671ae--elegant-chic-anna-wintour

Jack Dorsey CEO Twitter i Squar

Jack, aby dać sobie radę ze wszystkimi obowiązkami, każdego dnia robi coś, co nie jest pracą. Bardzo często jest to właśnie sport. Dodatkowo, w soboty zawsze wybiera się na wędrówki po okolicznych wzniesieniach.

i-followed-jack-dorseys-morning-routine-for-a-week-and-was-surprised-by-the-difference-it-made-in-my-day

Dodaj komentarz