6 porad na to, jak wstawać o 5:00

6 porad na to, jak wstawać o 5:00?

Kiedy dużo pracujemy, może się okazać, że nie potrafimy znaleźć czasu na trening. Szczególnie dotyczy to osób, które po całym dniu, kiedy wracają do domu o 20:00, nie mają siły na żadną aktywność oprócz siedzenia przed telewizorem 😉 Rozwiązanie jest jedno, a mianowicie, wykonać trening z rana 😉 Większość z nas, gdy idzie do szkoły/pracy, wychodzi z domu około 7:00. Dlatego, aby wykonać trening przed wyjściem, najlepiej wstać o 5:00. Poniżej przedstawiamy parę pomysłów na to, jak wstać tak wcześnie rano. 

1. Nawyk

Znajdź jedną godzinę pobudki i postaraj się codziennie o tej porze wstawać. Dzięki temu po około 21 dniach powinieneś wstawać o tej godzinie automatycznie, gdyż organizm się przyzwyczai. 

72267857e785b6ae16e249420c4cadf4

2. Nie używaj drzemek. 

Ile drzemek zdarzyło Ci się ostatnio nastawić? 5-10? Jest to błąd. Ustalmy sobie godzinę, o której ostatecznie musimy wstać. Ponieważ kiedy się budzimy, kończymy fazę snu. Gdy klikniemy drzemkę i pójdziemy znowu spać, wchodzimy wówczas w kolejną fazę, której już raczej nie skończymy.

budzik jak wstawać rano

3. Zaplanowanie jednej ekscytującej rzeczy do zrobienia z samego rana.

Pamiętacie, jak mieliście jechać na wycieczkę klasową? Z samego rana wstawaliście pełni energii i ekscytacji. Dlatego warto prowadzić takie życie i robić takie rzeczy, aby chciało nam się wstawać.

morning

4.Napij się wody.

Rano warto także napić się wody, gdyż organizm po śnie jest odwoniony, a dzięki temu poczujemy się lepiej.

507119263

5.Poruszaj się.

Krótka gimnastyka z rana spowoduje, że dotlenimy mięśnie, a dzięki temu bardziej się wybudzimy.

01-9-ways-to-become-a-morning-person-stretch

6.Ogranicz korzystanie z urządzeń elektrycznych przed snem.

To, czy się wyśpimy, zależy także od tego, jak skończymy poprzedni dzień. Przed snem nie powinniśmy jeść ciężkostrawnych potraw, a także zamiast korzystać z urządzeń elektrycznych, lepiej poczytać książkę. Dzięki temu będziemy lepiej spać, a rano wstaniemy z większą siłą.

reading book by fireplace

Dodaj komentarz