Jazda na rolkach – czyli sport dla każdego

Jazda na rolkach – czyli sport dla każdego

Wrotkarstwo uchodzi za jeden z najprzyjemniejszych sportów. Nadaje się i dla młodych i dla starszych, dla chudych i dla tych trochę większych 🙂 Jest to doskonałe rozwiązanie na spędzenie czasu z najbliższymi lub na nawiązanie nowych znajomości.

Jazdę na rolkach możemy podzielić na kilka dyscyplin. Najbardziej znane to:

  • wrotkarstwo fitness (jazda rekreacyjna)
  • jazda agresywna (triki na poręczch, murkach i schodach)
  • jazda figurowa i synchroniczna
  • wrotkarstwo szybkie (wyścigi na dystansach maratońskich i sprinterskich)
  • hokej na rolkach (z wykorzystaniem kijów i krążka)
  • slalom (choreografia lub freestyle na kubeczkach)
  • freeride (jazda po mieście)

21013756_1579927608747991_4513727619429952555_o

Poznajmy powody dla których jazda na rolkach podbiła serca ludzi na całym świecie.

Główną zaletą uprawiania każdego sportu jest wpływ na sylwetkę i na samopoczucie. Systematyczna jazda na rolkach, jako aktywność aerobowa, poprawia naszą kondycję oraz pozwala na spalanie tkanki tłuszczowej (nawet 700 kcal w godzinę przy intensywnym tempie). Walorem, który przekonuje do treningów głównie płeć piękną jest kształtowanie dolnej partii ciała. Mówimy tutaj o mięśniach nóg i pośladków, chociaż myślę, że pozytywy z tego podpunktu czerpią również panowie 🙂 Jazda na rolkach wzmacnia również mięśnie grzbietu i brzucha, co pomaga nam na utrzymywanie prawidłowej postawy ciała, poprawia równowagę, a co za tym idzie koordynację. Wrotkarstwo jako pochodna łyżwiarstwa, wymaga płynnych ruchów, bez gwałtownych szarpnięć, dzięki czemu nie obciążają naszych stawów.

18195062_1402462843130386_3404033281868056637_n

 

Jazdę na rolkach najczęściej można trenować na świeżym powietrzu, w parkach lub na specjalnych torach. Dotlenienie wśród przyrody pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie i humor. Nie pomyślcie jednak, że jest to sport tylko sezonowy! W razie niepogody, coraz większą popularnością cieszą się wrotkowiska lub zajęcia na salach gimnastycznych.

Jak widzicie jazda na rolkach jest odpowiednia dla każdego. Trzeba dobrać tylko rodzaj treningu i jego intensywność. Bez względu na rodzaj aktywności pamiętajcie koniecznie o kasku i ochraniaczach 🙂 Zapraszam do wspólnej zabawy!

 

Dodaj komentarz