Katarzyna Pobłocka utalentowana, pracowita, wytrwała – Wywiad #4

Dość długo nie było żadnych wywiadów na naszym blogu, ale obiecujemy w tym temacie poprawę 😉 Zapraszam do przeczytania wywiadu z Katarzyną Pobłocką. Jest to młoda ambitna biegaczka, która talent do biegania odziedziczyła w genach. Na wielu zawodach to ona mija linię mety jako pierwsza.

img_7009.jpg

 

 
1. Jak zrodziła się Twoja pasja do biegania?

Od najmłodszych lat “żyłam” w świecie sportu. Tata (Piotr Pobłocki były Mistrz Polski w maratonie z życiówką 02:13.01   – przyp. red) zawsze zabierał nas na zawody i myślę,że właśnie obserwowanie taty pozwoliło mi na zapoczątkowanie tej pasji. Po prostu chciałam być jak tata!

 

2. Twoja Siostra Kamila też biega razem tworzycie znany team Siostry Pobłockie, jak Wam się razem trenuje, jak dużo daje Ci to, że masz bliską osobę, która też biega?

Gdy byłyśmy młodsze to większość treningów wykonywałyśmy razem. Wspólne treningi zawsze motywują, gdy nadejdą te gorsze dni. Od ponad roku Kamila mieszka pod Warszawą, więc trenujemy osobno, w sumie ciężko ze mną trenować,gdyż truchtam bardzo wolno. Nie wiele osób wytrzymuje takie tempo <śmiech>

 

3. Jak wygląda Twój dzień treningowy?

Podczas sezonu dni mijają bardzo szybko. Wstaję, jem śniadanie, ogarniam to co mam do zrobienia i potem lecę na trening, który zazwyczaj trwa 2h, a czasem nawet do 3h. W okresie zimowym jest całkiem inaczej. Posiłki i treningi przeplatam z dorywczą pracą. Gdy cały dzień masz poukładany to całkiem inaczej człowiek potrafi funkcjonować i np. o 10 rano być już po mocnym i długim treningu ? Nie lubię siedzieć w miejscu, więc wykorzystuje ten czas, kiedy nie muszę poświęcać tyle czasu treningom i realizuję się całkiem jako inna osoba.

 

4. Ile czasu poświęcasz tygodniowo na treningi i jaki mniej więcej robisz kilometraż?

Trenuje codziennie. W okresie zimowym biegam maksymalnie do 110km tygodniowo, a w okresie przygotowawczym nawet do 150km tygodniowo.

 

5. Masz jakiegoś idola który Cię inspiruje ?

Tato ?

img_7006.jpg

Z Mamą i Tatą

 

6. Wiele osób bardzo często mówi, że ma problem z motywacją, że się nie chce, zdarzają Ci się takie dni? Co wtedy robisz?

Każdemu zdarzają się takie dni, że się po prostu nie chce. W takie dni nie myślę o treningu po prostu ubieram się i wychodzę. Po kilku kilometrach zapominam,że mi się nie chciało…

 

7. A jakie masz porady dla biegaczy, może widzisz jakieś błędy, które popełniają amatorzy?

Jedyną rzeczą,którą zauważam i czasem mnie denerwuje to trucht na treningu. Ludzie ścigają się na treningach, a zapominają o tym,ze trucht ma być swobodny. Wychodzę z założenia im wolniej tym lepiej.

 

8. Jaki jest Twój ulubiony posiłek po treningowy?

Zdecydowanie pieczywo lub naleśniki z dżemem ?

 

9. Przechodząc do zawodów, masz jakieś zwyczaje, bez których nie możesz wystartować?

Dzień przed ważnymi zawodami biorę się za porządki domowe, to mnie odpręża i pozwala zapomnieć o wysiłku jakie mnie czeka następnego dnia.

 

10. Masz jakiś ulubiony bieg w którym lubisz startować?

Lubię startować w Gdyni podczas G.P Gdyni w biegach ulicznych. Oraz zawsze wracam z uśmiechem z Gdańskiego Maratonu.

 

11. A które zawody były tymi które zapamiętasz do końca życia?

Zdecydowanie 3 Gdańsk Maraton. 9 kwietnia 2017r na zawsze zostanie mi w pamięci. Tego dnia zadebiutowałam na dystansie maratońskim. Udało mi sie wygrać nie tylko z zawodniczkami, ale także z samą sobą. Po problemach zdrowotnych wróciłam na trasy biegowe i to ze zwycięstwem w maratonie (2:51:41). Do tego startu zawsze wracam ze łzami w oczach. Spełniło się moje sportowe marzenie,czego chcieć więcej? ?

img_7008.jpg

Katarzyna Pobłocka na linii mety Gdańskiego Maratonu

 

12. Z której życiówki jesteś najbardziej dumna?

Szczerze to każda życiówka cieszy i wyniki, jakie udało mi się osiągnąć w tym roku są bardzo satysfakcjonujące.

5km-17:48

10km-36:26

15km-56:47

Półmaraton (2016r)- 1:20:44

Maraton 2:51:41

img_7007.jpg

 

13. Jaki jest Twój kalendarz startów na przyszły sezon i jakie masz cele?

Nie mam jeszcze z tatą określonych startów. Jeśli zdrowie pozwoli to chce powalczyć o fajny wynik w maratonie,oraz o poprawienie życiówek w szczególności na 5 i 10km.

 

14. Czy masz jakiś sponsorów, którzy Cię wspierają?

Obecnie firma Reebok wspiera mnie sprzętowo. Nie mam wsparcia z żadnej innej strony, a zakup odżywek czy obozy wysokogórskie są potrzebne do dalszego rozwoju. Gdyby nie wsparcie rodziców to na pewno nie zaszłabym tak daleko.

 

15. Jakie są Twoje marzenie i jak wyobrażasz sobie swoją przyszłość?

Zdobycie medalu Mistrzostw Polski kobiet w maratonie oraz złamanie 36 minut na 10km. Wierzę,że ciężką pracą można osiągnąć bardzo dużo. Mam nadzieję,że w przyszłości ze spokojną głową będę mogła trenować nie martwiąc się o rzeczy, których mi w chwili obecnej brakuje.

Link do FB Sióstr Pobłockich https://www.facebook.com/siostry.poblockie

Dziękujemy Ci za znalezienie czasu dla nas i życzymy wszystkiego najlepszego z okazji zbliżających się Świąt

Zapraszamy do poczytania naszych innych wywiadów

 

Dodaj komentarz