Jak sportowiec może wykorzystać Wielki Post?

Już dziś zaczyna się Wielki Post. W wielkim skrócie dla Chrześcijan jest to czas pokuty, postu, modlitwy i jałmużny. Zachęcam Was oczywiście do wszystkich tych rzeczy, ale tekście tym skupię się na poście i pokaże jak można go wykorzystać w aspekcie sportowym.

Już od trzech lat mam postanowienie związane właśnie z postem. Otóż włączam opcję #sugardetox. W moim przypadku to głównie cukier powoduje, że wzrasta moja waga. Dlatego staram się zupełnie wyeliminować cukier. Słodycze i napoje gazowane (w tym moją ulubioną colę) jem i pije tylko w niedziele oraz w dni kiedy mam zawody. 

Dlatego decyduje się na tak drastyczny krok? Zauważyłem, że nie działa u mnie praktyka, aby jeść mniej słodyczy. Po prostu muszę całkowicie ograniczyć cukier. Działa na mnie to doskonale, bo waga bardzo szybko spada mi w dół. Oczywiście pokłosiem tego jest mniejsza energia do treningów. Staram się jeść więcej owoców, warzyw i pić więcej wody. Przez pierwsze dni oczywiście jest ciężko, ale z czasem czuje się coraz lepiej. Najważniejsze, że mam cel i to mnie motywuje do działania. Naprawdę zachęcam do spróbowania chociaż paru dni bez cukru, zauważycie pozytywne efekty. Ja w poprzednich latach traciłem około 5kg. W tym roku to dokładnie przeanalizuję i na pewno napiszę o tym krótki tekst

Niższa waga to u mnie lepsze wyniki. Oczywiście na każdego to różnie działa i trzeba uważać gdyż duży spadek wagi może doprowadzić do spadku mocy.

Jeśli zainspirowaliśmy Cię do rozpoczęcia projektu Wielki Post bez cukru zachęcamy do podzielenia się tym w swoich kanałach społecznościowych z hasztagiem #Invictus3CitySugarDetox

Dodaj komentarz