Enea Ironman Gdynia 2019 – zapowiedź

Jak co roku na początku sierpnia Gdynia zostanie zalana przez najlepszych triathlonistów. Rozpocznie się jedno wielkie święto triathlonu. W sobotę zawodnicy zmierzą się na dystansie sprinterskim, a w niedziele staną do walki na 1/2 Ironmana.

W tym roku do Gdyni przybędzie światowa ikona tego sportu. Mistrz Olimpijski, dwukrotny Mistrz Świata na dystansie Ironmana, a także rekordzista świata – Jan Frodeno. Triathlon jest wyjątkowy z tego względu, że każdy zawodnik rywalizuje w tym samym czasie na jednej trasie z największymi gwiazdami. Można to porównać do tego, że mógłnbym zagrać w meczu przeciwko Lionel Messiemu lub Cristiano Ronaldo.

Oczywiście Invictus 3City również planuje pojawić się na tej imprezie. Łukasz wystartuje na dystansie sprinterskim a Janek zmierzy się z połówką Ironmana.

Oto co mają do powiedzenia:

Łukasz:

Generalnie to czuję się dobrze, a ostatnie treningi pokazuj, ze pomimo przerwy w bieganiu i pływaniu moja forma aż tak bardzo nie pogorszyła się ? Na sprincie w Gdyni bardzo chciałbym chociaż trochę poprawić wynik z zeszłego roku, ale coś czuję że może to nie być łatwe ? Tak czy inaczej już nie mogę się do czekać triathlonowego święta w centrum Gdyni ?  w zeszłym roku miałem wynik 01:14:34, a w tym roku po cichu liczę na złamanie 1:12 bo rok temu udało się to RunEatowi.

Janek:

Nad startem długo się zastanawiałem, ale wystartować na jednym dystansie z największym idolem to spełnienie marzeń. Jeśli chodzi o wynik chciałbym się dobrze bawić. Jest to dość ciężka trasa, więc szansa, aby złamać 5 godzin jest niewielka. Tak czy inaczej będę walczyć ile będę mógł, a na pewno pomoże mi w tym fenomenalny doping na który można liczyć w Gdyni.

 

Z okazji triathlonu w Gdyni mamy dla Was konkurs. Należy obstawić sumę czasów Łukasza i Janka.

np. 1:10 + 5:15=6:25

Dla osób które będą najbliżej przygotowaliśmy następujące nagrody:

  1. Kubek Invictus 3City
  2. Niespodzianka od Spring Energy

Zapraszamy do kibicowania chłopkom w czasie ich startu:

https://www.facebook.com/events/357348908268267/

 

Dodaj komentarz