MŚ Ironman Hawaje 2019 – zapowiedź

Już dziś najdłuższa noc w roku każdego triathlonisty. O 18:30 czasu polskiego rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Ironmanie na Hawajach. Start w tym miejscu jest marzeniem każdego triathlonisty, oczywiście także i naszym. Kto wygra w tym najbardziej prestiżowym wyścigu?

 

Jeśli chodzi o Panie to zdecydowanie faworytką jest Daniela Ryf, która powalczy o piąty z rzędu tytuł Mistrzyni Świata na dystansie Ironmana. Czy ktoś ją zatrzyma? Rośnie jej powoli mocna rywalka 26 letnia Lucy Charles-Barclay. W zeszłym roku była druga, jak będzie w tym roku? O podium powinna powalczyć jeszcze Anne Haug.

Wśród Panów faworytów jest o wiele więcej i stawka jest bardziej wyrównana. Faworytem jest oczywiście Jan Frodeno. Mistrz Świata z 2015 i 2016 w zeszłym sezonie nie wystartował z powodu kontuzji, a rok wcześniej złapał kontuzję w czasie wyścigu. W tym sezonie w zawodach Ironman Frankfurt po prostu frunął. Tak samo wyglądał świetnie na połówce IM w Gdyni. Jego głównym przeciwnikiem będzie Patrick Lange – Mistrz Świata z 2017 i 2018. Mimo że w tym sezonie nie imponował formą to jego silną stroną jest maraton na hawajskiej ziemi. Chciałbym zobaczyć biegnącego w bark w bark Jana z Patrikiem bo myślę, że będzie to pasjonujący pojedynek. Innym faworytem może być Sebastian Kienle. W Ironman Frankfurt pokazał moc i pięknie walczył z Janem (dodatkowo warto dodać, że etap rowerowy przejechał ze szkłem w stopie). Groźny może być dwukrotny Mistrz Olimpijski Alistair Brownlee, który będzie debiutował na Hawajach.

Powalczyć może także Cameron Wurf były kolarz, który bije rekordy tras rowerowych na wszystkich zawodach, a tym sezonie poprawił pływanie i bieganie. Mocny może być także wicemistrz z zeszłego roku Bart Aernouts, a także trzeci zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw – David McNamee, który również fenomenalnie biega na hawajach jak Patrick

Kto wygra, dowiemy się w nocy.

Oczywiście trzymajmy także kciuki za liczną reprezentację Polski, którzy startują w Age Groupach.

Transmisja o 18:30

https://www.facebook.com/IRONMANnow/

 

Dodaj komentarz