Poznaj nas bliżej

Przeprowadziliśmy już łącznie 20 wywiadów z różnymi sportowcami. Mamy nadzieję, że dostarczyły Wam one dużą dawkę wiedzy. Stwierdziliśmy, że trochę mało o nas wiecie. Dlatego postanowiliśmy stworzyć wpis “Poznaj nas bliżej”, w którym przedstawiamy naszą ekipę.


Weronika Glaubert

1. Jak rozpoczęła się Twoja przygoda ze sportem?

Jak byłam mała chodziłam na judo oraz pływanie, jednak była to bardziej zabawa. Przygodę z triathlonem zaczęłam od biegania z mamą, a następnie trafiłam do sekcji triathlonu w moim rodzinnym mieście

2. Jakie zawody zapamiętasz do końca życia?

Myślę, że na chwilę obecną to najważniejszymi dla mnie zawodami był start w Malborku na 1/2IM w tym roku. Po wejściu do wody dostałam w twarz i ukruszył mi się ząb. Przestraszona wyszłam z wody. Po chwili do niej wróciłam i wystartowałam jeszcze raz. Nie poddałam się i ukończyłam zawody z super wynikiem.

3. Jaki jest Twój ulubiony trening?

Moje ulubione treningi to treningi biegowe oraz rowerowe w lato na świeżym powietrzu, kiedy można wyjść o każdej porze dnia, pogoda dopisuje, a trening zawsze jest udany.

4. Co motywuje Cię do trenowania?

Do treningów motywuje mnie myśl, że każdy trening przybliża mnie do wymarzonych celów sportowych.

5. Jakie jest Twoje sportowe marzenie?

Moim największym marzeniem jest start na Hawajach w Mistrzostwach Świata w Ironmanie, a także przebiec maraton z rodzicami, którzy tak jak ja trenują triathlon oraz biegają.

 

Magdalena Stangenberg

1. Jak rozpoczęła się Twoja przygoda ze sportem?

Swoją „przygodę” ze sportem zaczęłam już w szkole podstawowej, w której trenowałam lekkoatletykę. W późniejszych latach również środowisko sportowców nie było mi obce oraz obojętne, choć bardziej jako kibic niż aktywny biegacz. Indywidualne treningi wznowiłam na I roku studiów po bardzo motywującej, wiadomości od Jasia (dzięki Janek ? ). Wtedy także stałam się czynnym członkiem Invictusa.

2. Jakie zawody zapamiętasz do końca życia?

Pierwszy bieg w Gdyni, w którym wzięłam udział- Bieg Europejski. Było to w maju 2017 roku. Gdy poczułam świetną atmosferę zawodów to wiedziałam, że chcę więcej i więcej 3?. A ponadto moimi ulubionymi zawodami był Nocny Bieg Parami ze Świetlikami. Pokonaliśmy razem z Przemkiem Janickim leśną trasę, ponad 16 km. Dziękuję z tego miejsca Przemkowi za mega świetną zabawę.

3. Jaki jest Twój ulubiony trening?

Mój ulubiony trening to taki, który wykonuje w grupie (;. Bardzo lubię biegać z kimś, bo to motywuje mnie do zwiększania tempa oraz odpuszczania sobie zbędnych przerw. Stanowi to dla mnie ogromną motywację. Choć mimo wszystko cenię sobie także długie, samotne wybiegania.

4. Co motywuje Cię do trenowania?

Traktuje swoje treningi jako dobrą zabawę, ponadto wiem, że robię coś dobrego dla siebie i mojego organizmu. Ogromnie motywuje mnie fakt, gdy znajomi stwierdzają fakt „ej Magda, sport to mega super hobby, fajnie, że to robisz” i sami decydują się rozpocząć swoją własną, sportową przygodę.

5. Jakie jest Twoje sportowe marzenie?

W końcu zdobyć się na to żeby przebiec cały maraton. Choć póki co w planach mam połówkę w Mistrzostwach Świata w Gdyni.

Łukasz Ostrowski

1. Jak rozpoczęła się Twoja przygoda ze sportem?

Ze sportem “zaprzyjaźniłem się dopiero w czasie studiów” choć już w podstawówce regularnie chodziłem na lekcje pływania i od czasu do czasu wychodziłem przejechać się na rowerze ? Do regularnych treningów przekonał mnie brat – oboje chcieliśmy spróbować czegoś nowego ?

2. Jakie zawody zapamiętasz do końca życia?

Pierwsze zawody biegowe na 10 km 11 listopada 2015 ? Wtedy wydawało mi się że szybciej już nigdy nie dam rady pobiec a uzyskałem czas 44:58 Nigdy bym nie przypuszczał że 4 taka później będę pokonywał ten dystans ponad 5 minut krócej ?

3. Jaki jest Twój ulubiony trening?

Najbardziej letnie długie rozjazdy rowerowe ? Można oczyścić sobie głowę z negatywnych emocji, albo przemyśleć wiele spraw, a do tego podziwiać piękne widoki ?

4. Co motywuje Cię do trenowania?

Tylko regularny trening prowadzi to rozwoju i poprawy wyników ? RunEat i Krasus wstawiając zdjęcia na InstaStory też potrafią ruszyć mnie do treningu ?

5. Jakie jest Twoje sportowe marzenie?

Ukończenie 1/2 IM i zakwalifikowanie się na Mistrzostwa Świata na tym dystansie ? A w dalszej przyszłości start w Kona na Hawajach ?

Paweł Jaszczerski

1. Jak rozpoczęła się Twoja przygoda ze sportem?

Sport towarzyszył mi od dzieciństwa. W wieku wczesnoszkolnym często grałem w piłkę nożną, dwa ognie czy w berka. Zaliczyłem również kilka treningów w siatkówkę oraz naukę pływania. Mam również krótką przygodę z tenisem, od 10 do 14 roku życia amatorsko uczęszczałem treningi tej dyscypliny. Mimo, iż nie przejawiałem zbytniego talentu bardzo lubiłem ten rodzaj aktywności oraz emocje towarzyszące podczas meczu tenisowego. Tak naprawdę do najbardziej lubiłem bieganie i w tej dyscyplinie przejawiałem największy talent. Na podwórku często ścigałem się z kolegami i większości przypadków bywałem najszybszy. W 2003 roku zadebiutowałem na czwartkach lekkoatletycznych w biegu na 60 metrów. Od tego momentu czułem przewagę wytrzymałości nas prędkością i stale wydłużałem dystans do 300 metrów, a następnie 1000 metrów. Uzyskując czas na dystansie dwóch i pół okrążenia 3:17 w szóstej klasie. Tak rozpoczęła się moja droga ze sportem, która trwa do dnia dzisiejszego.

2. Jakie zawody zapamiętasz do końca życia?

Hmm… Ciężkie pytanie. Wybrałbym debiut na 10km w 2012 roki podczas Biegu Malinowskiego w Grudziądzu. Trenowałem wówczas wyłącznie kierując się tętnem i czasem, a na samych zawodach nie było oznaczenia poszczególnych kilometrów, a zegarki z GPSem to była rzadkość. Moim celem było złamanie 40 minut. Pobiegłem na wyczucie i udało się z nawiązką. Osiągnąłem czas 39:41, a do tego wystartowałem przeziębiony.

3. Jaki jest Twój ulubiony trening?

Bardzo lubię trening powtórzeniowy. Szybkie odcinki oraz trening interwałowy to jest to co pozwala mi poczuć zmęczenie, które daje ogromną satysfakcję.

4. Co motywuje Cię do trenowania?

Trening to dla mnie swego rodzaju nawyk i coś co pomaga mi lepiej zorganizować się w przeciągu dnia. Regularny trening dodaje mi sił do pozostałych obowiązków, a także pozwala rozwijać umysł jak i poznawać nowe, ciekawe osoby.

5. Jakie jest Twoje sportowe marzenie?

Jakie jest Twoje sportowe marzenie? Gdy byłem młodszy to bardzo chciałem pojechać na Igrzyska Olimpijskie. W tej chwili gdy nie jestem zawodowcem, chciałbym przebiec 10 kilometrów w 32 minuty, a także wystartować w wielu zagranicznych biegach, zwiedzając przy tym kraje oraz poznawać nowe kultury.

Maciek Ostrowski

1. Jak rozpoczęła się Twoja przygoda ze sportem?

Sport tak naprawdę towarzyszył mi od najmłodszych lat kiedy to nauczyłem się jeździć na rowerze przed pójściem do „zerówki”. Sprawiało mi to wiele radości i było super aktywnością na wolny czas. W gimnazjum pasja kolarska zaszczepiona dzięki mojemu Tacie przerodziła się w kilkudniowe rajdy najpierw po Kaszubach a następnie w coraz to większe wyprawy wakacyjne. Pierwszy raz z bratem Łukaszem wyjechaliśmy na Tour rowerowy na Bornholm gdzie przez tydzień pokonaliśmy około 300 km. Stopniowo budowana wytrzymałość zachęciła mnie do wzięcia udziału w wyścigu kolarskim Lang Teamu w Gdańsku na krótkim dystansie 45 km. Chęć rywalizacji i pokonywania własnych słabości przerodziła się w rozpoczęcie przygody z kolejnym sportem – bieganiem. Po maturze w 2015 roku na poważnie przygotowywałem się do dystansu 10 km a po 5 miesiącach treningów wystartowałem w Biegu Niepodległości w rodzinnej Gdyni by ukończyć zawody z czasem poniżej 50 minut. Tak zaczęła się moja przygoda ze sportem, a aktualnie przeplatam te dwa sporty w zawodach Duathlonu. Dodatkowo jestem triathlonistą, w szkole podstawowej nauczyłem się pływać co również wplatam aktualnie w kalendarz treningów dla urozmaicenia a w tym sezonie zadebiutowałem w zawodach Tri Energy Gniewino na dystansie 1/8 IM.

2. Jakie zawody zapamiętasz do końca życia?

Niezapomniane będą dla mnie zawody Duathlonu szosowego Przywidz 22 kwietnia 2017 roku na dystansie 8,5×25,5x3km. Pierwszy długi dystans w malowniczym terenie i wiosenna niezbyt ciepła aura wymagała ogromnej zawziętości i sięgnięciu po ostatki siły. Skurcze na odcinku rowerowym gdzie pokonywaliśmy dwie górzyste pętle i drugi bieg pokonywany na sztywnych nogach. To było zdecydowanie najbardziej wyczerpujące i cenne doświadczenie a wbieganie na metę było czymś bezcennym, w czasie poniżej 2 godzin (1:59:52)!

3. Jaki jest Twój ulubiony trening?

Myślę, że każda z tych trzech wspomnianych dyscyplin jest fascynująca, ale od zawsze to rower był moim największym przyjacielem. Pokonując kolejne kilometry krajobraz się zmienia, szybkość na zjazdach i wiatr we włosach daje poczucie wolności i spełniania się w pasji.

4. Co motywuje Cię do trenowania?

Zawsze wychodząc na trening myślę o postawionym celu, każdy trening jest kolejną cegiełką do przybliżani się ku niemu i pokonywania granic, bo SKY IS THE LIMIT! Wisienką na torcie jest cudowna atmosfera przy trasie, energia dawana przez kibiców i wbieganie szczęśliwym na metę.

5. Jakie jest Twoje sportowe marzenie ?

Moim marzeniem jest by zdrowie dopisywało, bym mógł cieszyć się z kolejnych kilometrów na basenie, rowerze i ścieżkach biegowych oraz poznawania dzięki temu piękna Świata.

Patrycja Siebierska

1. Jak rozpoczęła się moja przygoda ze sportem ?

Sport towarzyszy mi od wielu lat. Jako nastolatka, która miała wybór tego gdzie chce iść do gimnazjum postanowiłam, że Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Płocku to będzie dobry wybór, nie pomyliłam się. Szkołę gimnazjalną i ponadgimnazjalną trenowałam wyczynowo wioślarstwo. Wynikało z tego ze całe dnie spędzałam poza domem, a treningi miałam nawet dwa razy dziennie. Ferie zimowe to obozy biegowe w Zakopanem, a wakacje zgrupowania w Kruszwicy które kończyły się Mistrzostwami Polski.
Kiedy zakończyła się moja przygoda z wiosłami miałam różne pomysły na to co ze sobą dalej zrobić. Bieganie wygrało i tak jest ze mną do dziś od kilku lat ❤️.

2. Jakie zawody zapamiętasz do końca życia ?

Wszystkie pamietam, to dla mnie takie emocje, że cieżko byłoby o jakiś zapomnieć.
Jednak najbardziej w sercu zapisały się MP młodzików na czwórce podwójnej gdzie z dziewczynami stanęłyśmy na pierwszym miejscu podium zdobywając tytuł mistrzyń Polski. Były to nasze pierwsze takie zawody.
A także oczywiście OrlenWarsawMaraton 2019, piękny pamiętny debiut przy dopingu najbliższych ❤️ ?‍♀️

3. Jaki jest Twój ulubiony trening?

Trening ? Hmm…Chyba długie wybiegania, ale nie w samotności. Takie 20 leśnych kilometrów w grupie wspominam chyba zawsze jako najlepszy trening.

4. Co motywuje Cię do trenowania?

Myśl ze jest to czas tylko dla mnie. Z jednej strony jest to chwila relaksu, a z drugiej czas w którym mogę stoczyć walkę z samym sobą i swoim zmęczeniem, pokonując kolejne bariery. Lubię to co robię ! Dodatkowo motywują mnie ludzie, w bieganiu amatorskim nie ma „złych” ludzi są tylko biegowi przyjaciele. #teamswirybiegowe #invictusteam

5. Jakie jest Twoje sportowe marzenie ?

Marzenie? Marzenia ? Na pewno chciałabym jeszcze kiedyś pokonać królewski dystans 41,195 km, może w kategorii kobiet biegnących z wózkiem ? ? i marzy mi się złamanie 40minut na dystansie 10 kilometrów.

Krzysztof Biegański

1. Jak rozpoczęła się moja przygoda ze sportem ?

Moja przygoda ze sportem rozpoczęła się od Psich Zaprzęgów. Gdy chodziłem jeszcze do podstawówki szukałem sportu w którym mógłbym zacząć się spełniać. Na początku szukałem klubu kolarstwa szosowego ponieważ zawsze uwielbiałem oglądać zmagania kolarzy na Tour de Pologne jednak z braku klubów w okolicy musiałem to porzucić. Podczas jednej z edycji Pucharu Polski rozgrywanego w moim mieście zobaczyłem na czym polega ten sport i zauważyłem że jest tam dyscyplina “bikejoring” od razu wiedziałem że to jest to co chce robić. W końcu był tam rower a do tego również współpraca z psem ??‍♂️. Poznałem tam ówczesnego Mistrza Europy w Psich zaprzęgach Igora Tracza który przyjął mnie do klubu. Tak poznawałem tajniki tego sportu oraz kolarstwa górskiego?‍♂️, szosowego i biegania?‍♂️.

2. Jakie zawody zapamiętasz do końca życia ?

Ciężko mi przypomnieć konkretne zawody, każde maja swoją własną historie i cieszą na swój sposób. Być może jedne które lepiej zapamiętam do końca życia to edycje Pucharu Czech, wyścigi zaprzęgiem na saniach, Mistrzostwa Europy w Belgii w 2010 gdzie zająłem 11 miejsce. Cała reszta to urywki wspomnień z wielu wyścigów.

3. Jaki jest Twój ulubiony trening ?

Mój ulubiony trening to jazda po lesie, najlepiej wiele kilometrów, single tracków, zjazdów i podjazdów lub po prostu ciśniecie na maxa podczas treningów szosowych i jazdy na czas. Uwielbiam to uczucie kiedy po treningu nie ma sił ale wiem, że praca została wykonana w 100%

4. Co motywuje Cię do trenowania?

Do trenowania z całą pewnością motywują mnie kolejne cele założone na nowy sezon. Myśl o startach w zawodach chęci zdobywania dobrych miejsc, spełniania marzeń sportowych. Motywuje też mnie fakt że mogę dbać o zdrowie i swoje ciało oraz to że chce utrzymać dosyć wysoki poziom swojej wydolności i siły fizycznej. Taka motywacja równie silna jest też moja dziewczyna Asia która wiele razy wspiera mnie podczas moich startów czy treningów i nie ukrywam to daje mi bardzo dużo.

5. Jakie jest Twoje sportowe marzenie ?

Moim sportowym marzeniem jest Mistrzostwo Europy lub Świata w Psich Zaprzęgach, start w cyklu zawodów UCI, dobre miejsce w Mistrzostwach Polski. Na pewno chciałbym jeszcze sporo osiągnąć w sporcie i mam nadzieję że różne sytuacje poukładają się w taki sposób że faktycznie jakieś z moich marzeń się spełni.

Jan Krakowski

1. Jak rozpoczęła się Twoja przygoda ze sportem?

Już od dzieciństwa sport odgrywał w moim życiu bardzo dużą rolę. Jak większość chłopaków ganiałem za piłką, ścigałem się z kolegami, a także grałem w tenisa ziemnego. Mimo że już w podstawówce jeździłem na zawody lekkoatletyczne, to dopiero pod koniec gimnazjum, pod wpływem sukcesów mojej Siostry, zacząłem trenować lekkoatletykę – biegi sprinterskie. Po maturze wystartowałem w Aquathlonie, a od tego startu zacząłem przygotowywać się do triathlonu.

2. Jakie zawody zapamiętasz do końca życia?

Myślę, że najważniejsze zawody wciąż przede mną. Na chwilę obecną na pewno wyjątkowy był dla mnie pierwszy triathlon w Gdyni, podczas którego debiutowałem na dystansie HalfIronmana. Atmosfera w Gdyni sprawia, że każde zawody są wyjątkowe. Na pewno do końca życia zapamiętam również Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce, na których zdobyliśmy jako Politechnika Gdańska Mistrzostwo Polski.

3. Jaki jest Twój ulubiony trening ?

Każdy trening po którym czuję, że wykonałem świetną robotę, jest moim ulubionym. Najbardziej lubię zakładki, czyli jazdę na rowerze, po której od razu idę pobiegać. Jest to idealny trening do triathlonu, po którym mogę bez skrupułów dużo zjeść 😀

4. Co motywuje Cię do trenowania ?

Każdego dnia chcę być lepszą wersję siebie. Jednakże najbardziej motywują mnie zbliżające się zawody. Nie lubię trenować bez celu. Kiedy jestem zapisany na zawody, mam jasno postawiony cel i o wiele łatwiej jest mi się zmobilizować. Kiedy myślę o rywalizacji, o atmosferze zawodów, od razu jestem bardziej zmotywowany do wyjścia na trening. Dodatkowo inspirują mnie różne sportowe filmiki, dobra muzyka i oczywiście najlepsza ekipa Invictus 3City!

5. Jakie jest Twoje sportowe marzenie ?

Marzeniem każdego triathlonisty jest udział w MŚ w Ironmanie na Hawajach. Oczywiście jest to także moje marzenie. Jednak na razie chciałbym ukończyć zwykłego Ironmana. Już wtedy będę się czuł spełniony.

Damian Targiel

1. Jak rozpoczęła się Twoja przygoda ze sportem?

Od dziecka trenowałem piłkę nożną, ale w wieku gimnazjalnym dołączyłem do sekcji lekkoatletycznej gdzie trenowałem skok w dal – to tam robiłem swoje pierwsze zabawy biegowe, długie wybiegania czy siłę biegową.

2. Jakie zawody zapamiętasz do końca życia?

Pewnie się to jeszcze kiedyś zmieni, ale jak na ten moment w głowie siedzi mi Bieg o kryształową perłę Jeziora Narie z 2016r – niesamowity klimat biegu okraszony strasznym upałem- mocne tempo od początku, krótka utrata świadomości na trasie, po której udało mi się podnieść i z całkiem przyzwoitym czasie dobiec do mety.
Na pewno w głowie utkwiła mi też pierwsza “setka” czyli Kaszubska Poniewierka z 2016 roku.

3. Jaki jest Twój ulubiony trening ?

Najbardziej lubię trening biegowy w górach – mocne napieranie w górę, techniczne podejścia i trudne zbiegi to to co nigdy mi się nie znudzi. Bardzo lubię też BNP- bieg z narastającą prędkością.

4. Co motywuje Cię do trenowania ?

Każdy kolejny start i cel jaki sobie stawiam jest wystarczającą motywacją

5. Jakie jest Twoje sportowe marzenie ?

Mam w głowie kilka ciekawych pomysłów (również takie związane z triathlonem), ale wolę je tam pozostawić do samej realizacji. Nie będzie zaskoczeniem dla nikogo kto zna ultra środowisko, że marzy mi się start i ukończenie UTMB (170 kilometrów biegania z przewyzszeniem około 10km wokół Mount Blanc ze startem i metą w magicznym Chamonix) Chciałbym też zmierzyć się z trasą Sparathlonu, czyli biegu z Aten do Sparty o dystansie 246km i limitem czasowym tylko 36h.

 

Przemysław Janicki

Już wkrótce

 

Marta Hiller

Już wkrótce

 

Jakub Malinowski

Już wkrótce

 

Rafał Małek

Już wkrótce

 

 

 

Dodaj komentarz