Książki dla sportowców

Po dobrym treningu trzeba się zrelaksować. Jedni oglądają filmy, inni lubią czytać książki. My bardzo lubimy pochłaniać różne lektury i możliwe, że z tego powodu napisaliśmy swoją własną książkę 10 sportowych mitów. A jakie książki polecamy? Poniżej parę ciekawych lektur, które pomogą nam w uprawianiu naszego hobby.

Biblia triathlonu – Joe Friel

Obowiązkowy podręcznik każdego triathlonisty. Książka jest bardzo obszerna i zawiera bardzo dużo cennych informacji, dzięki którym możemy zaplanować plan treningowy na cały rok. Co ciekawe zawiera zarówno informacje dla początkujących zawodników jak i dla bardziej zaawansowanych, dzięki czemu każdy z tej książki wyciągnie coś dla siebie. Dodatkowo w lekturze pokazane jest jak przygotować się zarówno do dystansu sprinterskiego a nawet do Ironmana.

 

Siła nawyku – Charles Duhigg

Nawyk – w terminologii psychologii zautomatyzowana czynność (sposób zachowania, reagowania), którą nabywa się w wyniku ćwiczenia (głównie przez powtarzanie). Dlatego nawyk możemy wykorzystać, aby być lepszym sportowcem. Gdyż kiedy nabierzemy nawyku w treningach będzie nam łatwiej trenować. Jeśli codziennie wstajesz i idziesz umyć zęby to jest to nawyk. Dzieje się automatycznie. Tak samo możemy zrobić z codziennym treningiem. Jeśli codziennie rano będziemy wychodzić na trening pobiegać nabierzemy nawyk i będzie robić to automatycznie. Pomoże nam to w treningu.

 

Kilian Jornet Burgada – Biec albo umrzeć

Legendarny biegacz ultra, który pokazuje, że niemożliwe nie istnieje. Wyznacza kolejne cele i je realizuje. Mały drobny chłopak z niesamowitą siłą w nogach, który po prostu fruwa po górach.

Jest to nie tylko dziennik w których opowiada o swoich sukcesach, ale mówi także o filozofii swojego życia co czyni tą książką doskonałą lekcją dla każdego z nas. Nie jest to sucha książka, ale opowiada o walce z samym sobą, z własnym ciałem i umysłem, pokonywaniu kolejnych granic. W jego słowach widać wielką pasję, a także pokorę, która sprawia, że po przeczytaniu lektury od razu pójdziemy biegać

 

Siła ambicji – Mo Farah

Książka zaczyna się pięknie, a mianowicie od dwóch ostatnich okrążeń biegu na 10km Mo Faraha na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, gdzie przed własną publicznością zdobywa złoty medal. Czytając ten początek miałem ciarki. Na następnych stronach dowiadujemy się jak Mo Farah chłopak z Somalii doszedł do tego momentu. Dążąc do realizacji swoich marzeń, musiał pokonać przeszkody z pozoru nie do pokonania. Długa rozłąka z rodziną, emigracja, kontuzje sprawiły, że jego życie nie było łatwe, ale Mo pokazuje, że siłą ambicji można wiele osiągnąć. Jego historia może być inspiracją dla każdego z nas

 

Bieganie metodą Danielsa – Jack Daniels

Książka, która zrewolucjonizowała amatorskie podejście do treningu. Od lat uważana na świecie za najlepszy podręcznik treningowy dla biegaczy na różnym poziomie zaawansowania, na dystansach od 800 metrów do maratonu.”Bieganie metodą Danielsa” prezentuje całkowicie odmienne podejście, tzw. amerykańską szkołę biegową. Jeśli chcesz się rozwijać, biegać szybciej, osiągać coraz lepsze rezultaty, konkurować z najlepszymi, jeśli poważnie traktujesz bieganie, tę książkę powinieneś przeczytać.

 

10 sportowych mitów – Invictus 3City

Na końcu prezentujemy naszą książkę, którą również wszystkim polecamy. 10 sportowych mitów to nasz debiut pisarski. W 50-stronicowej lekturze spróbowaliśmy rozprawić się z najpopularniejszymi mitami, które krążą w świecie sportu.

• Czy sport to zdrowie?

• Czy sportowiec powinien pić kawę i colę?

• Czy aktywność fizyczna równa się słowu „sport”?

• Czy zawodowi sportowcy mają piękne i wspaniałe życie?

Na te i inne ciekawe pytania szukaliśmy odpowiedzi w 10 rozdziałach. Dodatkowo dla rozpoczynających przygodę z aktywnością fizyczną umieściliśmy wpis o tym, jak zacząć trenować oraz jak planować treningi do sezonu. Z każdej sprzedanej książki przekazujemy 5 zł na Gdyńskie Hospicjum dla dzieci. Pozostały zysk przekazujemy na rozwój naszego klubu Invictus 3City – organizacji dla amatorów trenujących triathlon i nie tylko…

Jest to idealna propozycja zarówno dla ośób, które są daleko od sportu i mogłaby to być dla nich inspiracja do rozpoczęcia treningów, jak również ciekawa propozycja dla osób, które są bardziej zaprzyjaźnione ze sportem. Książka jest krótka, ale bogata w najważniejsze treści co sprawia, że każdy z chęcią ją przeczyta.

Książkę można kupić na naszym blogu pod tym linkiem

Dodaj komentarz