Jak trenerzy radzą sobie w czasie koronawirusa – nowa inicjatywa Sportplay

Koronawirus zbiera żniwa w wielu branżach. Jedną z nich jest branża sportowo. Jak obserwuje sytuację to niektórzy czekają na rozwój sytuacji, inni się załamują, a jeszcze inni działają i tworzą nowe rzeczy dostosowując się do obecnej sytuacji. Tak właśnie robi Adam Zagórski, którego pewnie pamiętacie z wywiadu opublikowanego na naszym blogu (link). Wraz z kolegą stworzył nową inicjatywę o której więcej przeczytacie we wpisie poniżej. Warto przeczytać do końca, gdyż na samym końcu mała niespodzianka.

Najpiękniejsza w świecie jest zmiana

Na samym początku chciałbym pozdrowić wszystkich czytelników Jasia, który jak tylko zauważy moją nową inicjatywę w świecie sportu, to odzywa się niemalże od razu! Jestem mu ogromnie wdzięczny! Macie po drugiej stronie super człowieka!  Na końcu tego wpisu, przygotowałem dla Was niespodziankę w postaci trzech bezpłatnych e-booków naszego autorstwa, dostarczone jednym mailem. Inicjatywa o której mowa to platforma treningowa Sport Play, której motto brzmi “Najpiękniejsza w świecie jest zmiana”

Nowa szansa od losu

Nazywam się Adam Zagórski i inicjatywę współtworzę z najlepszym partnerem biznesowym jakiego do tej pory spotkałem, czyli Jackiem Czeczotem. We dwójkę mamy obsesję na punkcie rozwoju, działania i boimy się pójść do lekarza, aby nam nie stwierdzili ADHD :). Wraz z Jackiem prowadziłem zajęcia w terenie dla dzieci zanim rozpętała się pandemia koronawirusa.

Doznaliśmy bolesnego ciosu, kiedy dowiedzieliśmy się, że inicjatywa budowana półtorej roku jak to mówi Jacek “stała na glinianych nogach”. Może to zabrzmi bardzo kontrowersyjnie, lecz jest pozytywna strona tej pandemii. Nie zabrnęliśmy na glinianych nogach tak daleko, aby osiągnąć nasz pierwotny cel 200 klientów. Jesteśmy przekonani, że gdyby nie wstrzymanie rynku, to cel byśmy osiągnęli, ale upadek z takiej wysokości byłby znacznie bardziej bolesny! Nie tylko dla nas, ale również dla osób, które nam zaufały! Ufff… 🙂

Dostaliśmy nową szansę! Zajęło nam 2 dni podejmowanie decyzji o reorganizacji tego co do tej pory robiliśmy. 

Zadaliśmy sobie pytania:

 

 • “na czym nam najbardziej zależy, budując zajęcia?” 

 

Odpowiedź była taka sama jak zawsze:

 

 • “poprawa zdrowia, kondycji i sylwetki oraz niesienie szczęścia do ogniska domowego!”. 

 

Drugie pytanie:

 

 • “Jakich narzędzi do tego użyć?”

 

Odpowiedź była prosta:

 

 • “Internetowe transmisje na żywo”

 

I ostatnie pytanie (w niedzielę wieczorem):

 

 • “kiedy zaczynamy?”

 

Odpowiedź: 

 

 • “JUTRO RANO o 12:00 ! ! !  :)”

 

To trening czy fantasy? 

Wyznajemy zasadę “Think now and do it now”. Stworzyliśmy pierwszy trening dla dzieci. Gdy była godzina 11:00, czyli 1 h przed transmisją, zadaliśmy sobie pytanie:

 

 • “ok,! Pomyślmy! Gdybyśmy byli dzieckiem, to co chcielibyśmy zobaczyć?” 

 

Odpowiedź była intuicyjna i trafiona. Zaczęliśmy tworzyć treningi fabularne. Dzisiaj nazywamy to teatrzykiem sportowym dla dzieci i młodzieży. Opowiadamy o smokach, krasnoludkach, jednorożcach, podróżach w kosmos, a nawet przenosimy się do świata minecrafta! 

 

Zastanawiasz się, gdzie tu sport?

 

Fabuła to tylko część tego co się dzieje. Każda postać i tematyczna przygoda ma określone ćwiczenia wielostawowe takie jak wykroki, przysiady, elementy jogi, stabilizacji anty-rotacyjnej, anty-zgięciowej, anty-przeprostu, koordynacji ruchowej, siły w pozycji poziomej i pionowej, oraz ćwiczeń plyometrycznych, izometrycznych, poprawiających propriocepcję i wiele więcej. 

Reasumując! W historię wplatamy naszą wiedzę i doświadczenie z zakresu treningu, psychologii, aktorstwa i zdolności improwizacyjnych tworząc wideo produkty na platformę Sportplay.pl

Ćwiczą z nami nie tylko dzieci, lecz dorośli również. Z uwagi na zapotrzebowanie dla osób dorosłych, postanowiliśmy robić również treningi w stylu “trening dnia” (z crossfit możesz znać powszechną nazwę jako “WOD”). Nie kombinujemy, tylko działamy, na analizę przyjdzie czas. Pisząc ten tekst, przeprowadziliśmy już 40 treningów online dla dorosłych oraz 35 treningów online dla dzieci.Wystąpiliśmy w TVP Bydgoszcz Sport, Gdańsk.pl oraz wpisaliśmy sie w harmonogram zajęć wychowania fizycznego kilku z trzech tysięcy szkół, do których napisaliśmy o inicjatywie.

Która z trzech możliwości jest najlepsza?

Na samym początku wiedzieliśmy, że musimy zrobić coś, aby zwiększyć dostępność naszych treningów. Wiedzieliśmy, że nie każdemu będzie pasować godzina, zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że transmisje na żywo są niestabilne z różnych technologicznych względów, a czasami po prostu komuś się nie chce ćwiczyć lub nie może :). Jak to mówią “potrzeba, matką wynalazków”. Postanowiliśmy więc na naszej przysłowiowej “bezludnej wyspie” postawić domek o nazwie SportPlay.pl. Jest to platforma, na której systematycznie zamieszczamy filmy z treningami, które już przeprowadziliśmy. 

 

Dostępne są trzy rodzaje pakietów: 

 

 • Pierwszy jest bezpłatny! Wystarczy, że założysz konto. Na chwilę obecną zawiera 8 WOD’ów z początku naszej działalności, 10 propozycji treningów metabolicznych w terenie
  z wykorzystnaniem ekstremalnych przeszkód, oraz inne filmy lifestylowe.
fot. Malwina Zielińska
 • Drugi pakiet za symboliczną “dyszkę”! Otrzymujesz dostęp do bardziej profesjonalnej części filmów. Nagrane z dwóch kamer, podrasowany dźwięk, cięcia, stabilizacja obrazu oraz jakość HD i Full HD. Pakiet niedługo będzie kosztował “dwie dyszki”, ale dopiero, gdy pojawi się więcej filmów, które przynajmniej przez miesiąc są w stanie Cię poprowadzić ścieżką do wymarzonej formy!

 

 • Trzeci pakiet to “Pakiet Patrona”. Często mówimy, że jest to dobrowolna wpłata na rozwój naszej platformy. Do tej pory zainwestowaliśmy w nią około 4000 zł (nie licząc sprzętu, który mieliśmy już z poprzedniej działalności- warty o wiele więcej). Jest to pakiet dla osób, które wierzą, że dowieziemy im świetny produkt, jeśli tylko będziemy mieli odpowiednie środki. Co to znaczy odpowiednie środki? “Głęboki ocean…” inwestować można w nieskończoność. Natomiast rozsądnie inwestujemy, w to co jest najważniejsze i pozwala realnie podnieść komfort użytkowania platformy. Aby robić to profesjonalnie, (dorównać polskim produktem półce światowej), musimy liczyć się z dużymi inwestycjami. Same mikroporty kosztują 2500zł sztuka, wynajem sali na cały rok około 30 000 zł, urządzenia do profesjonalnych transmisji na żywo (wliczając kamery) to rząd wielkości inwestycji 20 000-30 000 zł, dodając do tego jakiś minimalny koszt na nasze utrzymanie czyli jedzonko i opłaty prowadzenia działalności, to zbiera się niesamowita suma :). Reasumując jest to pakiet, dla osób, które już zdążyły nas poznać, sprawdzić nasze obietnice i wierzą w nas i to co obiecujemy w zamian, czyli profesjonalną platformę pozwalającą zadbać o zdrowie, kondycję fizyczną, piękne mięśnie i sylwetkę oraz dać rozrywkę dla całej rodziny wraz z dziećmi. 
fot. Malwina Zielińska

W zależności jakie są Twoje potrzeby i możliwości, z pewnością znajdziesz coś dla siebie w powyższych pakietach, a nasza w tym głowa, aby robić dobrą robotę.

PS: abyśmy mogli utrzymać długoterminowo platformę i inwestować w jej rozwój, potrzebujemy minimum 800 aktywnych użytkowników miesięcznie 🙂 Czeka nas niesamowicie dużo pracy! 

 

Co macie dobrego po 7 tygodniach? 

 

Minęło 7 tygodni! Nasza platforma działa! 🙂 Da się kupić pakiet, mamy pierwszych 40 użytkowników i 90 subskrybentów, oraz 64 wpłaty od mikro inwestorów (Patronów). 

Gdzie więc  jesteśmy? Na samym początku drogi! Intensywnie piszemy do znajomych pytając co mamy zrobić, aby platforma była dla nich użyteczna i zgodnie z koncepcją “think now and do it now” działamy! Staramy się rozpychać jak tylko możemy, aby zyskać więcej Patronów, dzięki którym rozwijamy platformę. Poniżej dzielimy się naszymi obserwacjami odnośnie produktów, które tworzymy.

fot. Malwina Zielińska

 

 • Treningi dla dorosłych

Głównie trenują z nami Kobiety w wieku powyżej 25 lat, choć mężczyźni są również zaangażowani!. Prowadząc wywiady z użytkownikami dowiedzieliśmy się, że pomagamy zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie, treningi pomagają wzmocnić się i łatwiej radzić sobie w górach. Pomagamy też schudnąć! Jedna klientka podzieliła się z nami faktem, że trenując zrzuciła już 7kg. Gratulujemy i życzymy każdemu takich sukcesów!  

Przyznaję, że nie weryfikowaliśmy tego. Dbamy o anonimowość naszych podopiecznych i nie chcemy sami z siebie publikować ich zdjęć (chyba, że nam pozwolą). Analizując czysto matematycznie, gdzie na jednym treningu spalamy szacunkowo 500 kcal, to potencjalnie na 40 treningach można było utracić około 20 000 kcal. 20 000 kcal to realne 3kg na wadze, ale biorąc pod uwagę retencję wody w organizmie, nieznaną wagę osoby ćwiczącej oraz osobliwe uwarunkowania hormonalne, 7 kg w ciągu 7 tygodni brzmi bardzo realnie. 

Dostaliśmy informację od mam w ciąży, że z nami będą odzyskiwać formę. Rozmawiamy też z biegaczami i mamy całą listę filmów do nagrania z zakresu poprawy techniki biegu, wzmocnienia, “core stability”, porządnego rozciągania dla biegaczy oraz jak to się mówi:
– “z du*y siła, a brzuch wszystko trzyma!” 🙂 

czyli wszelkie ćwiczenia wpływające na to, aby docelowo POZA świadomością spinać pośladek
i brzuch (utrzymywać ciało w pozycji neutralnej dla kręgosłupa) oraz wzmocnić je na tyle, aby radziły sobie z aktualnymi obciążeniami treningowymi i startowymi.

Dokładając cegiełke od nas, wydaje nam się, że potrzebujemy masę produktów niwelujących stres, ale na ten temat nie mamy danych analitycznych od naszych odbiorców, więc nie ruszamy z czymś czego nie potrzebujesz (zobaczymy z czasem). 🙂

 

 • Treningi dla dzieci

Dzieci w wieku 4-6 mają duży problem ze skupieniem swojej uwagi. Dzieci powyżej 11 lat powoli zaczynają wchodzić w okres dojrzewania, więc w zależności od charakteru. Jedne dzieciaki zakochają się w Sport Play, a inne będą miały z nas niesamowitą rozrywkę 🙂 

Zauważyliśmy, że najchętniej pracują z nami dzieci w przedziale 7-10 lat i są to dzieci, które potrafią skupić się oraz lubią nasze opowieści. Rozmawialiśmy z jednym z dziesięcioletnich podopiecznych (zadzwonił do nas i często pisze komentarze). Ćwiczy z nami codziennie. Cały harmonogram ustawił sobie pod nasze treningi. Najbardziej lubi Smoki, Czarodziejów, Minecrafta i nas :). Powiedział, że uwielbia ćwiczyć i ćwiczenie przed komputerem sprawia mu wiele frajdy. Prócz treningów z nami, ćwiczy również karate oraz pływanie ONLINE! (też byłem w szoku, ale DA SIĘ!) 

Inna opinia rodzica na temat treningów. Ponoć doskonale sprawdza się, jeśli dzieciaki same interpretują nasze propozycje. Czyli nie wykonują treningu kropka w kropkę tak jak mówimy, tylko wrzucają swoją inwencję twórczą. Bawią się z nami przez internet podciągając się na drążku rozporowym, przeskakując przez siebie itp. To bardzo cenna opinia dla nas, bo zawsze kierowaliśmy się motto “dziecko decyduje co wybiera, a my decydujemy z jakiej puli wybiera” 🙂 Dziecku daje to mnóstwo szczęścia i daje poczucie odniesienia zwycięstwa! Bardzo się cieszymy, że potrafimy przez internet uczyć dzieci systematycznie zwyciężać.

PS: Warto wspomnieć, że wszystkie treningi nagrywamy, ale jednocześnie bezpłatnie transmitujemy na żywo. W związku z tym, że udostępniamy na żywo treningi, to można w nich uczestniczyć tylko w godzinie, kiedy faktycznie się odbywają. Po transmisji usuwamy film z internetu, montujemy materiał profesjonalnie i wrzucamy na platformę. Cały harmonogram można znaleźć na facebooku sportplay.pl.

 

Ogromne podziękowania od SportPlay.pl

…czyli od Adasia i Jacka!

Kochani czytelnicy! Rozpisałem się! Jeśli jednak już dostałem możliwość pojawienia się
u Jasia na blogu, za co z Jackiem jesteśmy MEGA WDZIĘCZNI, to czuję się odpowiedzialny za wytłumaczenie Wam co też tu robię! 🙂 Mam nadzieję, że nie zawiodłem Was tym artykułem i jest dla Was wartościowy 🙂

Wiem, że jesteście biegaczami, rowerzystami i pływakami W JEDNYM! <3 Chciałbym Wam życzyć, abyście mogli w spokoju realizować swoje pasje, dbać o zdrowie i mieć możliwość stawania się z dnia na dzień coraz lepszą wersją siebie oraz mieć możliwość SPRAWDZENIA SIĘ na zawodach. A najmocniej życzę , abyście mogli to robić z bliskimi!

Tak jak obiecałem wraz z Jackiem na początku wpisu; dla czytelników “Invictus 3City”  przygotowaliśmy prezent. Normalnie otrzymują go nasi subskrybenci w odroczonym czasie. Dla Was przekażemy trzy e-booki w jednym mailu 🙂

 • “7 tajemnic idealnej sylwetki, bez których nie zrobisz formy”
 • “4 niekonwencjonalne filary doświadczenia”
 • “Jestem Jacek Czeczot”

Dzięki nim poprawisz efekty w sporcie, zaczniesz w prosty sposób optymalizować czas poświęcany na swoją edukację oraz nabierzesz dużo energii do działania! 

Wystarczy, że wejdziesz na naszą stronę https://www.sportplay.pl/kontakt  i napiszesz cokolwiek: może zadasz jakieś pytanie, zostawić swoją opinię lub po prostu napisz cześć chłopaki :). Koniecznie napisz w treści, że jesteś z Invictus 3City! :). W odpowiedzi wyślemy Ci obiecany prezent
i odpowiedź na to co napiszesz 🙂 

Na sam koniec chcielibyśmy Wam życzyć dużo wytrwałości, ognia w sercu i kreatywności, która może być potrzebna bardziej niż kiedykolwiek! Trzymajcie się sportowcy i pamiętajcie o swoim zdrowiu i codziennym uśmiechu 🙂

Adam Zagórski i Jacek Czeczot
Sportplay.pl

2 myśli na temat “Jak trenerzy radzą sobie w czasie koronawirusa – nowa inicjatywa Sportplay

 1. Trenerzy, jestem pod ogromnym wrażeniem bo już dobry miesiąc ćwiczę z Wami. Stwierdzam, że wreszcie potrafię napinac brzuch i pośladki (specjalnie taka kolejność bo pośladki niedawno), pompki dzisiaj rano stwierdziłam Wow chyba zrobiłam pare i to popoprawnie.
  Dzięki tym ćwiczeniom w czasie siedzenia w domu po prostu nie zwariowalam. Wasz pozytywny nastrój udzielil się także i mnie.
  Wasze artykuły są pisane optymistyczne aż chce się czytać i wcielać w życie. Liczę splaone kalorie, zmieniając nawyki żywieniowe.
  Dla mnie 50+ kondycja i sprawność oraz utrzymanie wagi to jedne ważniejszych celów krótko i długoterminowych.
  Podsumowując dzięki ze jesteście i jestem wdzięczna że spotkałem Was na mojej ścieżce i tak trzymać

  1. Bogusiu! Bardzo dziękujemy! Pierwszy miesiąc razem, za nami! Ciekawe, gdzie możemy dojść w kolenym miesiącu! Mamy nadzieję, że piszesz się na daalszą pracę! Widzimy Twoje zaangażowanie i staramy się oddać tyle na ile potrafimy! 🙂

   Polecamy też blog, na którym znalazł się ten wpis! Jest tutaj mnóstwo inspiracyjnych wywiadów! <3 Z pewnością znajdziesz coś dla siebie!
   A codziennie oczywiście zapraszamy na https://www.sportplay.pl

Dodaj komentarz