3 zasady początkującego biegacza – Paweł Jaszczerski

Zastanawiasz się jak zacząć biegać? Mam dla ciebie trzy proste kroki, które pozwolą ci przerwać stan odkładania na jutro. Bieganie nie wymaga cudów oraz nie jest skomplikowane. Zapewne zawsze myślałeś, że musisz się dokładnie przygotować aby wyjść na pierwszy bieg. Nic z tego od dzisiaj nie będziesz już miał wymówki.

1. Buty

Buty są bardzo ważne, ale na początek jeśli chcesz zacząć wystarczą zwykle adidasy jakie masz w domu. Ważne jest aby przez cały proces przygotowania przejść szybko i sprawnie.

2. Koszulka i spodnie

Nie musisz szukać super oddychającej odzieży z najwyższej półki, znanych marek. Siegnij po to co masz pod ręką, może być nawet bawełniana koszulka. Jest to kolejny krok, który nie może cie ograniczać. Bieganie to nie pokaz mody.

3. Czas

Wiele osób twierdzi, że nie ma czasu. Spójrz ile poświęcasz go na social media, telewizję, siedzenie na kanapie albo bezczynne zastanawianie się nad czymś mało znaczącym. Jeśli to ograniczysz na pewno znajdziesz 10 bądź 20 minut na bieg. Może to być przed pracą, po pracy jak również przed samą kolacją. Alternatyw jest wiele, wszystko zależy od Ciebie.

W momencie gdy chcesz zacząć biegać, ale odkładasz ten cel na później pojawia się mnóstwo wymówek. Wystarczą tylko chęci i konsekwencja w realizacji postanowienia. Jak widzisz wiele nie potrzebujesz, aby rozpocząć przygodę z tym pięknym sportem. Wierzę, że przełamiesz stagnację, wystarczy jeden bieg a złapiesz impet do dalszych treningów. Trzymam kciuki.

Chcesz się dowiedzieć więcej o bieganiu zachęcamy do lektury poniższego artykułu

W 2017 zostanę biegaczem!

https://www.facebook.com/pjzyciezpasja/

https://www.instagram.com/jaszczer/

Dodaj komentarz