5 zasad do sukcesu Mo Faraha – Paweł Jaszczerski

Mo Farah pochodzący z Somalii 4-krotny mistrz olimpijski, rekordzista Europy na 5 000 i 10 000 metrów. Początkowo chciał być piłkarzem. Jego talent zauważał nauczyciel w-fu i tak został biegową legendą. Oto 5 zasad do sukcesu Mo Faraha:

1. Wykonuj właściwy trening

Trening powinien odpowiadać zawodom do których się przygotowujesz. Bieganie szybkich setek czy dwusetek, nie przybliży cię do wyznaczonego celu w maratonie. Powinniśmy skupić się na treningu typowo maratońskim, stosując sobotnie dwu godzinne biegi długie. Nie możemy zapominać, aby regularnie zwiększać tygodniowy kilometraż. Natomiast jeśli twoim celem są zawody na 5 lub 10 km, powinieneś wybrać się na bieżnię i wykonywać powtórzenia na dystansie 400, 600 metrów w tempie zawodów. Następnie stopniowo wydłużać te odcinki. W ten sposób poprawiamy naszą formę i jesteśmy wstanie dłużej biec na wymaganym tempie.

2. Zadbaj o odpowiedni sprzęt

Mo Farah radzi, aby dobrać odzież przeznaczoną do panujących warunków atmosferycznych. Musimy zwróć uwagę na solidne buty z dobrą amortyzacją. Właściwa odzież pomoże zachować nam wysoką jakość treningu w jak najlepszym komforcie.

3. Popraw swoją dietę

Jedz więcej. Jeśli chcesz utrzymać zdrowie, uniknąć kontuzji i dbać o siebie, musisz zwiększyć ilość przyjmowanych kalorii wraz ze wzrostem kilometrów, które pokonujesz w przeciągu tygodnia.

4. Wydłuż krok

Dłuższy krok pomoże biegaczowi wytrzymałościowemu poprawić własne osiągnięcia. Podczas treningu zwróć uwagę na to jak biegniesz, jak pokonujesz kolejne kilometry. Powinieneś czuć się swobodnie. Szybki, krótki krok jest bardzo ważny w biegach sprinterskich, który pomaga dynamiczniej się przemieszczać.

5. Uwierz w siebie

Jeśli nie wierzysz w siebie, jak chcesz osiągnąć własny cel? Upewnij się, że zrobiłeś wszystko, aby dobrze przygotować się do zawodów. Bądź skupiony i przypomnij sobie jak ciężko trenowałeś, pomoże Ci to zachować spokój oraz pewność siebie przed samym startem. Na sam koniec nie zapominaj, aby cieszyć się bieganiem.

Wierzę, że po przeczytaniu tych kilku zasad Mo Faraha, uwierzycie we własne możliwości i rozwiniecie swój potencjał w najlepszym możliwym kierunku. Nauka od najlepszych jest kluczem do sukcesu, pomoże nam to osiągnąć cel unikając prostych błędów.

Źródła:

https://www.youtube.com/watch?v=X4_oFO1zp2A

http://www.mofarah.com/

Znajdziesz mnie również na:

https://www.facebook.com/pjzyciezpasja/

https://www.instagram.com/jaszczer/

Dodaj komentarz