Parę słów o zawodach typu Runmageddon

Runmageddon jest to jeden spośród biegów z przeszkodami (z ang. OCR- Obstacle Course Racing). Jak to wygląda okiem debiutanta amatora?

A więc od samego początku. Przede wszystkim bardzo ważne jest żeby przygotować się pod kątem wytrzymałościowym pod określony, wcześniej wybrany dystans jaki chcemy pokonać. Dostępny jest Intro- 3km, Rekrut-6km oraz Classic- 12km. Sama na pierwszy raz polecam opcję 6km pod warunkiem odpowiedniego przygotowania. Wiadomo, że samo przebiegnięcie 6km z marszu bywa nie lada wyzwaniem. Dlatego polecam regularne treningi biegowe, z dużym naciskiem na interwały oraz dłuższe wybiegania.  Do tego koniecznie trzeba dołożyć treningi siłowe, ponieważ na trasie na pewno napotkamy przeszkody do pokonania których przyda nam się siła naszych mięśni. Sama regularnie, dwa razy w tygodniu, uczęszczałam na treningi Crossfitu, który gorąco polecam ze względu na to, że kształtuje on siłę oraz wytrzymałość, a także kondycję.

Ważny jest także odpowiedni ubiór. Przede wszystkim należy ubrać długie spodnie oraz oddychająca koszulkę techniczną. Wybierzmy na ten dzień rzeczy, których nie będzie nam żal w razie uszkodzenia lub wybrudzenia. A także dobrze jest ubrać stare buty do biegania, jak ktoś ma trekkingowe to warto wybrać te, ponieważ jest duża szansa, że trzeba będzie zmierzyć się z błotem oraz innymi mokrymi powierzchniami, a także trzeba będzie wskoczyć do wody z lodem, co może narazić buty na rozklejenie. Do pokonania przeszkód typu flying monkey albo pole dance, gdzie trzeba użyć całej mocy rąk oraz pleców, a także barków, warto zakupić wcześniej rękawiczki, który pozwolą nam uniknąć odcisków.

Poza tym zawody tego typu mogą być świetną zabawą, pod warunkiem, że będziemy pamiętać o tym, że najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo. Ważne jest też, aby pamiętać o tym, że jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to trzeba pomóc, a także sami nie bójmy prosić się o pomoc. ? Liczy się gra fair play i dobra zabawa. Gorąco polecam spróbować swoich sił w zawodach jakimi są OCR-y.

 

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj jako pierwszy informację o naszych nowych tekstach

ZAPISZ SIĘ

 

Dodaj komentarz