Jak trenować w domu?

Nastał ciężki czas. Tydzień temu wiele osób było rozczarowanych, kiedy odwołano wiele zawodów. Jednak widać, że było to dobrą decyzją. Zgodnie ze wszystkimi apelami warto zostać teraz w domu i unikać większych zgromadzeń. Co zrobić z treningami? Co z naszą formą, którą budowaliśmy?

Przede wszystkim unikajmy trenowania na siłowni, na której jest dużo ludzi!!!

Aktualizacja: Raczej wszystkie siłownie są już zamknięte, jednak widać, że osiedlowe siłownie są otwarte, więc zachęcamy do unikania takich miejsc.

Ćwiczenia w domu

Najbezpieczniejszą formą treningu jest oczywiście wykonywanie ćwiczeń w domu. Zadbajmy o ćwiczenia, na które zwykle nie mieliśmy czasu, a więc stabilizacja, rozciąganie.

Warto też zrobić treningi z obciążeniem własnego ciała takie jak pompki, przysiady, brzuszki.

Jazda na rowerze na trenażerze

Warto również jeździć na rowerze na trenażerze w domu. Dzięki temu utrzymamy formę, a przy okazji unikniemy fizycznego kontaktu z ludźmi. Oczywiście dzięki takim aplikacjom jak Zwift możemy utrzymać wirtualny kontakt z drugim człowiekiem, między innymi poprzez wirtualne ściganie się z innymi.

Odradzamy treningów na rowerze na dworze. W razie wypadku karetka może nie przyjechać szybko, a dodatkowo lepiej unikać szpitali. Polecamy jedynie wolną jazdę rowerem do pracy.

Bieganie

Biegać możemy na dworze, ale w samotności, unikając kontaktu z innymi. Pamiętajcie, aby po powrocie dobrze umyć ręce 😉

Edukacja sportowa

To również dobry czas na to, aby poczytać sobie trochę więcej o trenowaniu i odżywaniu, aby po zażegnaniu kryzysu dzięki tej wiedzy móc trenować jeszcze efektywniej!

 

Pamiętajcie, że będzie dobrze, zachowajmy spokój, zachowajmy higienę, jak najmniej wychodźmy i unikajmy tłumów.

Wysyłamy moc pozytywnej energii!

Dodaj komentarz