Zacznijmy doceniać zawody

Dziś miały odbyć się Mistrzostwa Świata w Półmaratonie w Gdyni. Niestety trzy tygodnie temu organizatorzy poinformowali, że muszą przenieść zawody na jesień. Z perspektywy czasu widać, że była to dobra decyzja. Jednak w dniu ogłoszenia tej wiadomości można było przeczytać wiele negatywnych komentarzy. Przy tej sytuacji widać, że zawodnicy coraz więcej wymagają od organizatorów. Naszła mnie jednak pewna myśl, że obecna sytuacja uczy nas, aby doceniać małe rzeczy. Kiedy skończy się ten trudny czas będziemy na pewno wszystko bardziej doceniać. Będziemy się cieszyć z małych rzeczy.

Jestem przekonany, że tak samo będzie z zawodami. Kiedy startowałem w pierwszych zawodach. Pamiętam jaka wielka była radość ze zwykłego małego medalu. Kiedy organizator dodawał do pakietu bawełnianą koszulkę to już w ogóle było fantastycznie. Jednak przede wszystkim cieszyliśmy się że możemy startować w zawodach. Możliwość startu w zawodach i robienie życiówek powodowało, że mieliśmy wielką radość z zawodów.

Start w pierwszym triathlonie w 2014. Oprócz medalu i piwa na mecie nie było nic w pakiecie, a radość z zawodów była wielka 😀

Organizatorzy tworzyli coraz większe i moim zdaniem lepsze imprezy. Ostatnio imprez sportowych było mnóstwo. Co weekend w większych miastach mieliśmy zawody. Zawodnicy mieli duży wybór przez co zrobili się coraz bardziej wymagający. Musiał być bogaty pakiet startowy, idealnie wymierzona i zabezpieczona trasa, dużo wolontariuszy, którzy podają na każdym kroku podają wodę. Przed zawodami bogate pasta party oczywiście w trzech wersja dla wegetarian, wegan, bez laktozowców. Po wysiłku oczywiście też musiał być bogaty posiłek regeneracyjny. Oczywiście wpisowe powinno być najmniejsze.

Po zawodach coraz częściej było widać w komentarzach jak mocno zawodnicy krytykują organizatorów. Oczywiście zawodów było mnóstwo, więc organizatorzy wiedzieli, że muszą się starać, bo zawodnik miał do wyboru mnóstwo imprez.

Aż nadszedł czas kiedy wszystkie zawody zostały odwołane i nie wiadomo kiedy odbędą się pierwsze zawody. Dodatkowo pewnie niektórzy organizatorzy nie wytrzymają trudnego czasu i zbankrutują. Tak samo będzie z różnymi sponsorami, którzy mocno dostaną w kość i nie będą mieli funduszy na sponsorowanie imprez. Zawodów pewnie będzie teraz coraz mniej.

Jestem przekonany, że w pierwszych zawodach w których będziemy mogli wziąć udział nikt nie będzie patrzeć na pakiet. Każdy z wielką radością przystąpi do zawodów. I pewnie obojętnie jak nam pójdzie każdy będzie się cieszyć tak jakby to były jego pierwsze zawody.

Trenujmy sami, albo w domu i bądźmy zdrowi, a już wkrótce znów staniemy na linii startu.

Jeśli nie wiecie jak trenować w domu polecamy nasz poprzedni wpis

Zachęcamy do podpisania poniższej petycji, która składają organizatorzy imprez sportowych

https://www.petycjeonline.com/apel_organizatorow_imprez_sportowych?fbclid=IwAR06pq0u6mIWDiPEgD9BvJs2HYUZeBFL-UqByCcWxuujxuB9yEsuknJLwiI

 

Dodaj komentarz