Jak się ścigać w czasie epidemii?

Jak się ścigać w czasie epidemii?

Epidemia koronawirusa trwa. Mimo że coraz więcej obostrzeń zostanie złagodzonych, to żadnych zawodów na horyzoncie nie widać. Kolejne imprezy zostają odwoływane lub przesuwane na inne terminy. Osoby, które lubią rywalizację i ściganie się mają problem. Oto krótki poradnik jak ścigać się w czasie epidemii:

Wyzwania na platformie Ironman Virtual Club

Ironman stworzył platformę, na której możemy rywalizować z zawodnikami z całego świata. Wygrywamy swoje treningi z urządzeń, które monitorują nasz wysiłek, np. zegarek, smart trenażer itp. Na platformie mamy różne wyzwania, porady trenerów, za które otrzymujemy punkty, które możemy wykorzystać w sklepie IM. W każdy weekend odbywa się symulacja różnych dystansów z serii IM. Oczywiście jest to duathlon. Zamiast pływania mamy dodatkowy bieg. Wszystkie konkurencje możemy zrobić w dowolnej kolejności. Ja już w weekend startuję w ich rywalizacji. Będę musiał przebiec 3km, przejechać na rowerze 40km i na koniec znowu przebiec 10km. Będzie to triathlon olimpijski, tylko zamiast pływania będą 3km biegu.

https://app.ironmanvirtualclub.com/en/

Wirtualnie ściganie się w wyścigach na Zwift

Na platformie Zwift codziennie odbywa się mnóstwo wyścigów, w trakcie których możemy ścigać się na żywo z zawodnikami z całego świata. Dodatkowo, są różne kategorie w zależności od naszego poziomu sportowego. Na platformie Zwift jest jak w prawdziwym wyścigu. Jadąc w peletonie, oszczędzamy siły.

Odbywają się także wyścigi wieloetapowe, które organizuje między innymi Zwift Polska. Brałem udział w paru etapach i muszę przyznać, że po jeździe czułem się jak po prawdziwym wyścigu.

Ściganie się na realnych trasach na Rouvy

Wielu organizatorów zamiast odwoływać zawody przenosi je na wirtualną platformę. Czasem będzie to wyścig na tej samej trasie, na której miały odbyć się zawody (Gran Fondo Gdynia), a czasem na innych trasach z całego świata (np. wyścig Lany poniedziałek, organizowany przez Dre rowery, odbył się na czeskiej wirtualnej trasie – tutaj możecie obejrzeć video). W najbliższym czasie taki Event organizuje Triathlon Polska – Bydgoszcz – więcej o zawodach

Ściganie się z samym sobą na trasach zawodów

Nie każdy lubi ścigać się na trenażerze. Dla takich osób ciekawe rozwiązanie zastosowało Cyklo. Możemy zapisać się na zawody, które przejedziemy sami w realu. Do wyboru są trasy ich najpopularniejszych wyścigów XC, MTB, Gravel i szosa -w sumie 17 tras! Aby otrzymać medal i wziąć udział w rywalizacji, należy wykupić pakiet 8xchallengeCyklo o wartości 70 zł i przejechać 8 wybranych przez siebie tras!

Więcej o zawodach

Wspólne wyzwania ze znajomymi

Możemy również rywalizować z naszymi znajomymi na różne sposoby. Np. kto dłużej wytrzyma bez cukru, kto zrobi więcej pompek, kto dłużej wytrzyma w pozycji plank.

Pamiętajcie najważniejsze w tym okresie to pozostać aktywnym, bo to pozytywnie wpłynie na nasze życie.

Przypominamy o naszym ebooku, który możecie kupić, a z którego my:

  • Przekazujemy 5 zł na hospicjum dla dzieci w Gdyni 
  • Przekazujemy 5 zł na szpitale, które dzielnie walczą z koronawirusem
  • Przekazujemy 5 zł na wsparcie w leczeniu Zosi (córeczki przyjaciółki jednej osoby z naszego teamu)
  • Przeznaczamy 5 zł na rozwój naszej organizacji

Przejdź do sklepu

Dodaj komentarz