Chris Nikic pierwszą osobą z zespołem Downa, która ukończyła zawody IRONMAN

Chris Nikic pierwszą osobą z zespołem Downa, która ukończyła zawody IRONMAN

W miniony weekend po raz pierwszy osoba z zespołem Downa ukończyła zawody Ironman. Dokonał tego 21 letni Amerykanin – Chris Nikic. Przypomnijmy Ironman składa się 3,8 km pływania, 180,2 km jazdy na rowerze oraz maratonu, czyli 42,2 km biegu. Chrisa Nikica wziął udział w Ironmanie w Panama Beach City na Florydzie i ukończył go triathlon w czasie 16 godzin, 46 minut i 9 sekund (limit zawodów to 17 godzin)

https://www.instagram.com/chrisnikic/

– Chrisowi w tym wyścigu chodziło o coś więcej, niż o samo dotarcie do mety i świętowanie. To był przykład, który miał pokazać innym dzieciom i ich rodzinom, które zmagają się z podobnymi przeszkodami, że żadne marzenie nie jest zbyt wielkie i żaden cel nie jest niemożliwy do osiągnięcia – powiedział po wyścigu ojciec Chrisa.

W czasie pływania i biegania Chris był połączony uprzężą ze swoim trenerem Danielem Grieb, który przygotowywał go do zawodów. Nie był to łatwy wyścig, w pewnym momencie młody sportowiec upadł na rowerze, rozbijając sobie kolano. Jednak mimo tego ani przez sekundę nie pomyślał o tym, aby się wycofać. 

Chris Nikic jeszcze jako pięciomiesięczne dziecko przeszedł operacje serca. Do czwartego roku życia miał problemy z samodzielnym chodzeniem. Jednak nie poddał się i tytaniczną pracą, pokazał, że wszystko jest możliwe.Jego główna myśl treningowa jest taka, aby każdego dnia być o jeden procent lepszym. Na pewno będzie ogromną inspiracją dla osób, które na swoje drodze napotykają różne przeszkody.

Dodaj komentarz