Ironman Gdynia 2021 staje się faktem

Były różne plotki, przecieki, ale w końcu stało się jasne. Pandemia nie pokrzyżowała planów i w 2021 roku po raz pierwszy w Polsce odbędzie się certyfikowany Ironman na pełnym dystansie.

Wydarzenie będzie miało miejsce 8 sierpnia 2021 w Gdyni. Co ciekawe oprócz pełnego dystansu zawodnicy dalej będą mogli wystartować na znanej polówce. Zawody w Trójmieście w przeszłości wygrywali między innymi Jan Frodeno, Daniela Ryf, Tim O’Donnell, czy Boris Stein.

Również Warszawa zyska nowy event. 6 czerwca 2021 oprócz dystansu 50i50 odbędzie się tam też połówka. Jest to efekt tego, że triathlon w Polsce robi coraz bardziej popularny i jest więcej chętnych do udziału w zawodach.

Dla przypomnienia Ironman to 3,8km pływania, 180km jazdy na rowerze i 42,2km biegania. Zawody certyfikowane są szansą na awans do MŚ, które odbywają się na legendarnych Hawajach. 

Na linii startu na pewno stanie Janek, którego wielkim marzeniem było zadebiutować na tym dystansie właśnie w Gdyni. Z tej okazji będziemy publikować regularny cykl – Droga do Ironman, w którym na bieżąco, będzie pisał o swoich przygotowaniach.

Relacje z połówki z Gdyni z 2019 znajdziecie pod tym linkiem

Więcej informacji o nowych zawodach znajdziecie https://www.ironmangdynia.pl/pl/aktualnosci/dwa-nowe-eventy-ironman-w-polsce-w-sezonie-2021

Dodaj komentarz