Jesień – idealna pora, aby rozpocząć treningi?

Rozpoczęła się jesień. Czas kiedy temperatura spada w dół, wieje w każdą stronę, robi się coraz szybciej ciemniej. Do tego co chwilę łapią nas przeziębienia (w tym mnie). Czy takie warunki są dobre do rozpoczęcia treningów? Oczywiście 😀

Wbrew pozorom temperatura jest teraz świetna do treningów. Latem kiedy wychodzimy na trening na początku czujemy się optymalnie. Jednak po chwili kiedy się rozgrzejemy, warunki nie są już tak optymalne. Jest nam za gorąco i zniechęcamy się do wysiłku. Jesienią temperatura jest bardzo dobra. Kiedy wyjdziemy z domu jest lekko zimno, ale już po chwili czujemy, gdy się rozgrzejemy czuje, że temperatura jest idealna.

Jak zacząć swoją przygodę z bieganie?

Oczywiście jesienią dni są krótsze, więc robi się szybciej ciemno. Dla wielu osób może to być zaleta. Nie każdy lubi stawiać swoje pierwsze biegowe kroki kiedy inni na niego patrzą. Oczywiście pamiętajmy o tym, aby biegać w miejscach dobrze oświetlonych i najlepiej z drugą osobą.

Również ważne jest, aby o siebie odpowiednio dbać po przez odpowiednią suplementację, a także odpowiedni ubiór.

A skąd brać motywację do treningów? 11 listopada w wielu miejscach w Polsce odbywa się Bieg Niepodległości na 10km. Jeśli zapiszemy się na zawody będziemy mieli motywację do treningów. Warto wziąć udział w Biegu ponieważ może to być impuls do dalszych treningów. Na zawodach zawsze panuje świetna atmosfera. Każdy uczestnik, który dobiegnie do mety dostaje medal. Takie rzeczy najlepiej motywują.

 

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj jako pierwszy informację o naszych nowych tekstach

ZAPISZ SIĘ

 

 

Dodaj komentarz