Co robić jak serce mówi – Go go go! , a mózg i ciało krzyczy – nie?

Już dwa miesiące minęły od nocy sylwestrowej. Zapewne wielu z Was swoje postanowienia noworoczne wyrzuciło do kosza, wielu zamknęło w najgłębszych czeluściach swojej głowy, pewnie są też tacy (żeby nie uogólniać), którzy do dziś je realizują. Niestety najczęściej walczy się z myślą, żeby wprowadzić w swoje życie pewne zamierzenia, ale z drugiej strony nic w tej kwestii się nie podejmuje – miała być życiówka, kolejne zawody, a tu nic.. Właśnie – co zrobić jak czuje się w głębi, że czas wstać z ciepłej kanapy i pobiec jak najdalej i jak najszybciej, gubiąc przy tym kilogramy tłuszczu i zapominając o fast-foodach, ale mając niestety w głowie myśl, że po prostu się znów nie chce?

Do wakacji pozostały cztery miesiące. Idealna pora, żeby powiedzieć sobie, że czas się wziąć za siebie. Ilu z Was pragnie, żeby mieć ciało jak marzenie, które na plaży będzie do tego podkreślone przez promienie słońca? Ilu z Was chciałoby się przyglądać w lustrze i widzieć idealną sylwetkę? Właśnie- ilu? Zapewne 80/90% tych, którzy to czytają.. Bo te kilkanaście procent zostawiam na tych, którzy już to osiągnęli. Więc jak inni mogli to osiągnąć to czemu Ty nie możesz tego zrobić? Kiedyś ktoś powiedział, że jeśli chcesz osiągnąć coś wielkiego, przestań pytać o zgodę. A więc nie pytaj w swojej głowie o nic, tylko wyjdź i poczuj, że świat jest piękny.

A jak ten świat jest faktycznie tak fantastyczny to spróbuj to dostrzec; może teraz, gdy dni stają się dłuższe, jest cieplej, pogoda ładniejsza.. Wiosna – czas, w którym rodzą się największe miłości i najlepsze chęci do życia. Czyż to nie idealna pora, aby zaczerpnąć świeżego powietrza i pobiec nad wodę, do lasu, na łąkę? I najlepiej z kimś, żeby mieć wsparcie. A wtedy jakie można mieć wytłumaczenie?

Jak ktoś chce to i tak je znajdzie.. Ale jak już się pokonało swoje lenistwo i warunki na zewnątrz, można jeszcze sobie tłumaczyć, że nie ma się czasu. Czy ktoś powiedział, że życie jest lekkie, łatwe i przyjemne? Pamiętaj, aby znaleźć równowagę między pracą a odpoczynkiem i pokochać to co robisz. Łatwo nie jest, co? Spróbuj znaleźć choć jeden wieczór na swoje zachcianki – na pewno łatwiejsze to od wylewania potu na siłce czy też treningu na basenie, co nie? Ale spróbuj też znaleźć poranek bądź wieczór, aby zmęczyć się fizycznie i poczuć, że żyjesz!

Niektórzy się zniechęcają, że treningi zabierają za dużo czasu, a efektów dalej nie widać. Napoleon Bonaparte powiedział: cierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu. A więc trochę siły i cierpliwości, a treningi mogą zamienić się w dążenie do spełnienia marzeń. Według Walta Disneya jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić. A więc już dziś przełam swoje myśli, swoje lenistwo i idź na trening, a na pewno serce pokieruje i zaszepcze, że jest to właściwa droga.. A więc go, go, go i do przodu!

landscape-78058_960_720

Dodaj komentarz