2021 – czy to jest dobry moment, aby zacząć trenować?

2021 – czy to jest dobry moment, aby zacząć trenować?

Zwykle 1 stycznia publikowaliśmy tekst, który zawsze cieszył się największą popularnością, a więc dotyczący tego, że “w danym roku zostanę biegaczem”. Obecna sytuacja może powodować, że wielu z nas, którzy normalnie znajdują dużo powodów do tego, aby odłożyć w czasie swój początek przygody ze sportem, ma kolejny mocny argument. Panuje pandemia koronawirusa, więc to na pewno nie jest dobry czas. Nic bardziej mylnego.

Generalnie jesteśmy mistrzami, jeśli chodzi o znajdywanie wymówek. Nie tylko w sporcie, ale także w innych rzeczach. Ile wspaniałych biznesów nie powstało, bo ludzie ostatecznie stwierdzali, że to chyba nie jest dobry czas. Zawsze będzie nam coś przeszkadzało w tym, aby zacząć trenować.

Na pewno dużym problemem jest to, że obecnie nie są organizowane żadne zawody. A to właśnie zapisanie się na dane zawody powoduje, że zyskujemy motywację do treningów. Widzę to wyraźnie u siebie. Po zapisaniu się na Ironmana mam teraz niesamowitą energię do treningów. Mimo że jest to odległy termin, bo odbędzie się dopiero w sierpniu, to cały czas mam motywację. Zapewne przez najbliższe dwa miesiące, a może i nawet dłużej, nie będzie żadnych zawodów, jednak liczę na to, że wiosną pojawią się pierwsze imprezy, na które już dziś możemy się zapisać. Dodatkowo, jest teraz wiele biegów wirtualnych, które również mogą być skutecznym motywatorem. Dlatego to, że nie ma teraz żadnych zawodów jest słabą wymówką.

Obowiązek zakrywania twarzy podczas treningów to też żadna wymówka. Możemy chodzić do lasu albo wybierać miejsca, w których nie ma ludzi i wtedy ściągać maseczkę bądź buffa.

Jedna podstawowa rada dla początkujących – zaczynaj od małych kroków! Najpierw spacery, potem marszobiegi i dopiero później bieganie. Jeśli długo nie biegaliśmy, a wyjdziemy i od razu zaczniemy mocno biegać, to niestety nie będzie to przyjemne.

Jeśli zaczniemy biegać w takim trudnym okresie to będziemy mocni i na pewno lepiej poradzimy sobie z różnymi przyszłymi przeciwnościami losu.

Więcej o tym, jak zacząć swoją przygodę z bieganiem znajdziecie w naszym wpisie o tym, jak zacząć biegać.

A może już biegasz i szukasz nowych wrażeń. W tym wypadku polecamy nasz wpis o tym, jak zostać triathlonistą.

Także zakładaj buty i wyjdź pobiegać! Do zobaczenia na ścieżkach biegowych 😉

P.S. Jeśli masz jakieś wątpliwości lub pytania, śmiało do nas napisz. Bardzo chętnie pomożemy! A jeśli tekst Ciebie nie dotyczy, to wyślij znajomemu, którego trzeba zmotywować albo udostępnij nasz wpis 😉

 

Dodaj komentarz